Budúcnosť?: Umelecká predstava kolonizácie Marsu.

Chcete letenku na Mars? Prihláste sa!

Chcete zažiť sci-fi na vlastnej koži? Takú možnosť, ako máte teraz, ste doposiaľ určite nemali. Vďaka spoločnosti Mars One môžete získať letenku na Mars. Ale pozor! Jednosmernú.

Nemáte zdravotné problémy, ste húževnatí, viete pracovať v strese a viete dôverovať sebe a iným? Ste ideálni adepti na projekt Mars One. Spoločnosť založil Holanďan Bas Lansdorp, ktorý žije pre jediné. Kolonizáciu Marsu.

„Je to úplne reálne. Netreba na to žiadne nové technológie,“ povedal o projekte. A keďže ani peniaze nemôžu byť prekážkou v dosiahnutí snov, chce získať sponzorov a dostať na červenú planétu prvých ľudí.

Prví kolonizátori

Prví štyria „Marťania“ navždy opustia Zem v roku 2022, na Mars sa dostanú v roku 2023. Nájdu vhodné miesto a začnú budovať obytné priestory.

„Už teraz sa nám ozývajú firmy, ktoré by dodali potrebné materiály na stavbu,“ hovorí Lansdorp. Kolonizátori budú sami len „chvíľu“.

Každých pár rokov k nim pribudne posila, tá im donesie i nové zásoby. A prečo bez návratu? Je to finančne aj technologicky menej náročné.

Náklady na prvú skupinku budú doslova astronomické. Lansdorp by chcel financovanie pokryť tým, že život na Marse ponúkne ako reality šou. Kontrolu nad kamerami by mali len aktéri... Za necelý týždeň má misia tisíce dobrovoľníkov. Ktovie, koľko z nich si uvedomuje, že na Marse budú do smrti.

„Pravdepodobne si tam spravia krematórium. Bude na nich, ako si s pozostatkami po ostatných poradia,“ uzavrel Lansdorp.

Keďže zatiaľ neexistuje spôsob, ako sa k Marsu dopraviť, sú na mieste dohady o tom, že projekt môže byť podvod a reklamná kampaň.

Ako sa prihlásiť

1. Registrujte sa na stránke mars-one.com

2. Zaplaťte registračný poplatok 16 – 30 eur

3. Vyplňte formulár, napíšte motivačný list a nahrajte krátke video, prečo práve vy si cestu zaslúžite

4. Experti z Mars One vyberú uchádzačov do druhého kola

5. Ak postúpite, musíte predložiť doklad o dobrom zdravotnom stave a stretnúť sa so zástupcom Mars One vo vašej krajine

6. Ak si vás vybrali po interview do tretieho kola, ste súčasťou súťaže, v ktorej hlasujú diváci. Vyberie sa jeden uchádzač z každej krajiny

7. Vo štvrtom kole v celosvetovej šou vyberú experti tímy, ktoré budú školené na život na Marse. Tímov bude 6. Nevyhovujúci vypadnú. Viac tímov v tréningu je nutných na zabezpečenie komplexnej výslednej skupiny