Móda budúcnosti z Francúzska: Múdre džínsy ako diskrétna navigácia

Mnohé technologické hračky, ktoré výrobcovia ponúkali v Las Vegas rozhodne nepotrebujete. Ale chcete ich...

Jednou zo zaujímavých noviniek, ktoré na nedávnom veľtrhu Consumer Electronic Show - CES v Las Vegas predstavila francúzska spoločnosť Spinali Design, sú múdre džínsy. Podľa výrobcu sa vďaka nim nestratíte a ešte budete aj dobre vyzerať. Firma sa prezentuje sloganom: "Buď pekný, buď rebel, buď sám sebou!" V tomto duchu navrhli oblečenie, v ktorom budete pôsobiť uvoľnene a prirodzene aj tam, kde by ste boli za normálnych okolností bezradní.

Nová móda: Výrobca spojil novú technológiu so štýlovým oblečením.
Nová móda: Výrobca spojil novú technológiu so štýlovým oblečením.
Foto: internet

Nová móda: Francúzi spojili novú technológiu so štýlovým oblečením. Foto: internet

V džínsoch budúcnosti za sto dolárov sa už v neznámom prostredí nebudete musieť pýtať okoloidúcich na cestu, ani držať pred nosom navigáciu. Sami vás upozornia, ktorým smerom sa musíte uberať. Senzory na oboch bokoch sa rozvibrujú vždy, keď musíte odbočiť vľavo, či vpravo.

Samozrejme, nedokážu to samé. Prostredníctvom technológie bluetooth sú prepojené s aplikáciou v smartfóne, ktorú môžete mať napríklad v kabelke, či zadnom vrecku. Tak sa aj v cudzom meste budete pohybovať, akoby ste ho dôverne poznali.

Podľa výrobcu možno senzory naprogramovať na rôznu dĺžku, frekvenciu a intenzitu vibrácií. Tým sa núkajú ďalšie možnosti. Telefón vás diskrétne upozorní na urgentný email, telefonát, či sms správu, bez toho, aby ste ho museli na hlučnej ulici neustále kontrolovať.


  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní