Tehotenstvo patrí k najkrajším obdobiam života ženy. Náhradná matka chcela dopriať dieťa aj bezdetnému páru, netušila, že okrem ich biologického dieťaťa nosí pod srdcom aj vlastné.

Náhradná matka vynosila vlastné dieťa: Musela oň bojovať!

Prepožičala svoju maternicu páru, ktorý túžil po potomkovi. To, že nakoniec čakala namiesto jedného dieťaťa dve, nebol až taký šok, ako to, že nešlo o dvojičky a už vôbec nie o pokrvných príbuzných! Je to vôbec možné?

Tridsaťjedenročná Kalifornčanka vlani v apríli podstúpila umelé oplodnenie. S manželom mali doma už dve ratolesti a šťastie byť rodičom chceli dopriať aj bezdetnému čínskemu páru, ktorý túžil po potomkovi. Jessica Allenová im tak „prenajala“ svoju maternicu. Za 30-tisícovú odmenu v dolároch, čo je v prepočte skoro 26-tisíc. Zatiač, čo v Číne je to nelegálne, v Amerike nie.

V šiestom týždni tehotenstva náhradnej matke v nemocnici oznámili, že pod srdcom nosí deti dve. Viacpočetné tehotenstvá v prípade umelého oplodnenia nie sú ničím výnimočné. Podľa New York Post dohodla agentúra Omega, ktorá mala náhradné tehotenstvo pod palcom navýšenie odmeny o 5-tisíc dolárov za ďalšie dieťa.

Manželia mali doma už dve deti. Nečakané pribudlo tretie.
Manželia mali doma už dve deti. Nečakané pribudlo tretie.
Facebook

Rozdielne dvojičky

Allenová priviedla chlapčekov na svet cisárskym rezom. Ako povedala pre New York Post deti ani nevidela, Liuovci si ich odviezli rovno z operačnej sály. Allenovej poslali Liuovci fotku detí cez mobil: „Vau! Vyzerajú rozdielne,“ zmohla sa na reakciu prekvapená Allenová. Podobne reagovala pani Liuová, ktorá napísala: „Nie sú rovnaké, však? Premýšľali ste o tom, prečo sú rozdielne?“

Jedno z detí bolo mulat, treba pritom doplniť, že Allenová má za manžela Afroameričana. Domnienky definitívne potvrdili testy DNA. Každé z detí malo iných rodičov. Jedno bolo čínskeho páru a jedno bolo biologickým potomkom Allenovej a jej manžela Wardella Jaspera. Dostať syna naspäť do starostlivosti nebolo ale také jednoduché.

Agentúra požadovala naspäť 22-tisíc dolárov, Alllenovci však väčšinu peňazí z odmeny už minuli. Dieťa si dokonca mali adoptovať. Najali si však právnika a dnes sa tešia z 10-mesačného syna doma.

Pekne pokope. Všetci traja súrodenci s otcom.
Pekne pokope. Všetci traja súrodenci s otcom.
Facebook

Čo sa stalo?

Superfertácia je extrémne vzácny jav, keď dôjde k ďalšiemu oplodneniu, napriek tomu, že žena je už tehotná. K oplodneniu ďalšieho vajíčka zvykne dôjsť do dvoch týždňov od prvého oplodnenia, keď žena napriek otehotneniu nečakane ovuluje. Najčastejšie je tento jav spájaný práve s umelým oplodnením.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].