Google, pristátie na meteorite, kosti z tlačiarne, nové televízory a vylúštenie genómu. Toto sú podľa vás TOP objavy a vynálezy.

Objavy vedy a techniky: Rozhodli ste, ktorý je najviac prelomový

Týždenník PLUS 7 DNÍ oslavuje 25 rokov a pripomína vám najdôležitejšie míľniky, ktoré zmapoval počas svojej histórie. Objavy vedy a technicky nevynímajúc.

Čo spravíte, ak natrafíte na výraz, ktorému nerozumiete, činnosť, s ktorou si nedokážete poradiť, alebo sa chystáte na dovolenku a chcete si vopred prezrieť miesto, kde si budete užívať relax?

Dnes si asi málokto dokáže predstaviť život bez virtuálneho pomocníka, ktorý nájde naozaj všetko. Alebo takmer všetko. Zázraku menom GOOGLE ste v ankete o NAJ objav vedy a techniky prisúdili prvé miesto.

Mnohých čitateľov PLUS 7 DNÍ fascinuje objavovanie vesmíru. Na druhú priečku ste svojimi hlasmi posunuli prvé pristátie sondy na asteroide, ktoré sa uskutočnilo v roku 2001.

Tretie miesto si s rovnakým počtom hlasov podelili technické novinky a objavy v zdravotníctve. Dostali sa naň televízory, kosti z tlačiarne, vylúštenie genómu a boj s rakovinou.

Čítajte viac:

25 rokov PLUS 7 DNÍ: Objavy vedy a techniky: Vyberte najprelomovejšie

Naopak, niektoré veci sa vám zdali opozerané, príliš vzdialené alebo dokonca zbytočné. Aj preto na chvoste rebríčka skončil posledný let raketoplánu, objavovanie „náhrad“ za zemeguľu a možno trochu prekvapujúco aj viagra.

Čo na to redakcia?

"Anketa o naj objavy vedy a techniky bola o poznanie vyrovnanejšia ako ostatné ankety pri príležitosti spomienkového seriálu PLUS 7 DNÍ. Zrejme je to dané tým, že ide o pomerne širokú oblasť a každý z čitateľov inklinuje k niečomu inému," myslí si vedúci oddelenia vedy týždenníka PLUS 7 DNÍ Rastislav Boldocki.

"Niekto sa skôr zaujíma o vesmír, iný zas o medicínu, ďalší o autá či technické novinky. Práve v tejto "roztrieštenosti" hlasov vidím aj jednu z príčin víťazstva Google. Používa ho totiž každý - bez ohľadu na záujmy," zhodnotil výsledky ankety.

Ak ste sa zapojili do ankety a vyplnili priložený formulár, možno aj na vás čaká výhra v podobe trička s originálnym motívom PLUS 7 DNÍ.

Odmenou za hlasovanie je aj takáto výhra. Foto: ilustračné, Pluska.sk

Nezabudnite, že už v stredu vás čaká nová anketa.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].