Techno hračky. Konkurent pre iPhone aj superdrahý osviežovač bielizne

Google predstavil konkurenta pre iPhone, LG superdrahý osviežovač bielizne a Nikon nový laserový merač pre golfistov.

Sony RX1OO V

SONY

Foto: SONY

Rýchly profi kompakt RX100 rozhodne nie je medzi profesionálnymi kompaktmi novinkou - na trhu je už piata generácia. Najnovší model RX100 V využíva jednopalcový snímač Exmor CMOS s efektívnym rozlíšením 20,1 Mpx a procesor BIONZ X, ktorý umožňuje sériové snímanie rýchlosťou 24 fps s preostrovaním, čím medzi kompaktmi nemá konkurenciu. Do vyrovnávacej pamäte sa zmestí až 150 fotiek vo formáte jpeg a expozičný čas možno nastaviť na 30 - 1/2 000 s, s elektronickou uzávierkou až na 1/32 000 s.

Citlivosť sa dá nastaviť v rozmedzí ISO 125 - 12 800, možno ju navyše rozšíriť smerom dolu na ISO 80 a nahor na ISO 25 600. Prístroj využíva objektív ZEISS Vario-Sonnar T* s 2,9-násobným zoomom, rozsahom ohniskových vzdialeností 24 - 70 mm (ekvivalent 35 mm filmu) a svetelnosťou F1,8 - 2,8. Okrem fotenia prístroj zvláda 4K video a slow-motion. Do jeho výbavy ďalej patrí výklopný elektronický OLED hľadáčik s rozlíšením 2 360 000 bodov, 3“ displej s rozlíšením 1 230 000 bodov. Monitor je výklopný, ale nie dotykový. Cena kompaktu je približne 1 200 eur.

Nikon Coolshot 80i VR

NIKON

Foto: NIKON

Laserový diaľkomer pre golfistov Voktóbri začal Nikon predávať dva laserové diaľkomery pre golfistov - modely Coolshot 80i VR a 80 VR. Prvý z nich používa technológiu ID, ktorá zobrazuje vzdialenosť upravenú o sklon (vodorovnú vzdialenosť ± výšku), vďaka čomu je ideálny na použitie na kopcovitých golfových ihriskách, druhý zobrazuje len priamu vzdialenosť.

Obidva majú režim priority prvého objektu, ktorý je ideálny na meranie vzdialenosti k značke jamky na ihrisku, keď sú na pozadí stromy, a systém stabilizácie obrazu znižujúci chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky. Táto technológia významne uľahčuje meranie vzdialeností a znižuje chybné meranie, napríklad v prípade, že laserový lúč minie cieľ alebo sa zameria na nesprávny cieľ. Oba modely sú navyše vodotesné a odolné proti zahmlievaniu. Cena sa pohybuje okolo 500 eur za model 80i VR a o 50 eur menej za model 80 VR.

BeoSound 1

BeoSound

Foto: BeoSound

Bezdrôtový reproduktor pre náročných BeoSound 1 od známej firmy Bang & Olufsen, špecializujúcej sa na highendové zariadenia, je futuristický bezdrôtový všesmerový reproduktor, ktorý vlastne ani reproduktor nepripomína. Okrem 360-stupňového zvuku ponúka frekvenčný rozsah 35 až 24 300 Hz, váži približne 3,5 kg. Popri bluetooth ho možno s ďalšími zariadeniami spojiť aj cez AirPlay, Google Cast a DLNA, taktiež možno prepojiť viac reproduktorov do jedného systému. Na plné nabitie by mal pri strednej úrovni hlasitosti vydržať až 16 hodín. Jeho cena sa pohybuje mierne pod hranicou 1 300 eur.

Google Pixel

GOOGLE

Foto: google

Útok na iPhone Na náš trh sa práve dostali dva nové špičkové smartfóny - Google Pixel a Pixel XL. Tie konkurujú novým iPhonom nielen svojimi parametrami, ale aj cenou. Buďme konkrétni - menší má 5-palcový full HD a väčší 5,5-palcový QHD displej. Oba majú kovovo-sklenenú konštrukciu, najnovšiu „čistú“ verziu Androidu s označením Nougat, 12,3 megapixelový foťák so svetelnosťou F2.0 a 8-megapixelovú prednú kameru. Zaujímavé je, že k nim od Googlu dostanete neobmedzené cloudové úložisko na svoje fotky a videá.

Oba majú RAM 4 GB, používateľskú pamäť vo veľkosti 32 alebo 128 GB a nový výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 821, líšia sa napríklad kapacitou batérie. Zaujmú aj osobným asistentom v podobe umelej inteligencie Google Assistant. Tá bude prepojená s vašimi osobnými údajmi, kalendárom, fotkami, ktoré dokáže rozpoznávať, Chromecastom a podobne. Navyše sa dokáže učiť a tým sa aj viac prispôsobovať majiteľovi. Problémom však môže byť cena. Tá sa, v závislosti od veľkosti a konfigurácie, môže pohybovať od 750 až do vyše 1 000 eur.

LG Styler

LG

Foto: LG

Skriňový parný čistič Styler od LG je naozaj netradičné a trochu bláznivé zariadenie - dizajnom a cenou. Vyzerá ako časť vstavaného šatníka, no má funkciu parnej práčky. Presnejšie, zastúpi jej program na osvieženie krátko nosených odevov, ktoré sú iba pokrčené alebo mierne prepotené. Na rozdiel od bubnových parných práčok doň odev vešiate podobne ako do skrine. To viac zvýši účinnosť parného čistenia, respektíve osvieženia.

A ešte väčšmi ju zvýši fakt, že zavesená bielizeň sa na pohyblivom držiaku ramienok počas parného osviežovania trasie tak, aby para prenikla do všetkých jej záhybov. Navyše do procesu možno pridať arómu, Styler má 10 rozličných programov, ďalšie možno doň stiahnuť cez mobilnú aplikáciu, komunikuje s ňou prostredníctvom NFC. Cena tohto zvláštneho zariadenia je však extrémna - stojí približne 2 000 eur.

Vianočné tipy na darček