Členovia kmeňa sú plachí a kamier sa boja.

Unikátne video: Títo ľudia nikdy nevideli modernú civilizáciu

Vzácne zábery z Amazónie poodhaľujú život jedného z posledných kmeňov na svete, ktoré stále žijú úplne izolované od civilizácie.

V sa stredu na internete objavilo zaujímavé video. Zachytáva prchavé obrazy pôvodného domorodého kmeňa v amazonskom pralese v Brazílii.

Kmeň Kawahiva má len minimálny kontakt s okolitým svetom. Drevorubači o jeho existencii informovali prvýkrát v roku 1999. Minulý rok preň vytvorili v západobrazílskom štáte Mato Grosso rezerváciu. Príslušníci kmeňa Kawahiva ale stále čelia vážnej hrozbe zo strany drevorubačov a farmárov.

Na videozázname sú zachytení viacerí členovia kmeňa prechádzajúci hustou vegetáciou pralesa. Nahí muži nesú luky a šípy a žena nesie na chrbte dieťa. Keď spozoruje kameru, začne utekať. Jeden z mužov sa začne vracať po vlastných stopách.

Videozáznam nakrútila v roku 2011 brazílska vládna agentúra pre dohľad nad záležitosťami domorodých obyvateľov. Na verejnosť sa dostal až v stredu.

Pozrite si video


  • TASR
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní