Večne bez šťavy? Tu sú tipy, ako nabiť smartfón dvakrát rýchlejšie

Smarfóny už dávno nepoužívame iba na telefonovania, či sms-kovanie, veď by to ani neboli inteligentné telefóny. Surfovanie na internete, fotenie, počúvanie hudby, hranie hier a všemožné aplikácie „žerú“ batériu raketovým tempom a zapájať na nabíjačku musíme telefón aj každý deň. Týmito jednoduchými tipmi môžete svojej nabíjačke výrazne pomôcť.

Naše smartfóny využívame vskutku naplno, čím ich „odsudzujeme“ na časté nabíjanie, na ktoré niekedy vôbec nie je čas. Tieto štyri užitočné triky, podľa The Sun, pomôžu dostať sa vášmu smartfónu z červenej zóny ukazovateľa batérie do tej priaznivej zelenej, a to údajne za dvojnásobne rýchlejší čas, za aký sa bežne nabije.

1. Zapnite letový režim

Ak dokážete oželieť pripojenie k Wi-Fi, prepnite svoj smartfón pri nabíjaní do letového režimu. Energiu nebude míňať na mobilné dáta a nabije sa rýchlejšie.

2. Režim nízkej spotreby

V úspornom režime spotreba energie vydávanej na obrazovku drasticky klesne. Na pozadí sa vypnú všetky aplikácie a funkcie, ktoré ovplyvňujú nabíjanie. Displeja, ktorý je najväčším požieračom energie sa pritom počas nabíjania skúste nedotýkať.

3. Vypnite upozornenie

Vypnite ikony upozorňujúce na hovory, správy, či upozornenie z Facebooku. Zabránite tak blikaniu obrazovky telefónu a zbytočnému výdaju energie.

4. Použite najlepšiu dostupnú nabíjačku

Výkonnejšia nabíjačka, napríklad od iPadu má nabiť smartfón rýchlejšie. Používatelia ani výrobcovi to však neodporúčajú, pretože môžete takýmto spôsobom batériu poškodiť, ale podľa testu portálu Business Insider dobijete takto svoj smartfón za dvakrát rýchlejší čas.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].