Vojnový veterán sa vrátil do zákopov: Dojemné poďakovanie cez virtuálnu realitu

Vojnový veterán sa vrátil do mesta, ktoré počas druhej svetovej vojny oslobodzoval. To, ako dnes vyzerá, mu sprostredkovala najmodernejšia technológia virtuálnej reality. Miestni poďakovali za záchranu.

Vojnový veterán Frank Mouque (91) sa vrátil na bojovú scénu, ktorej krutosť zažil na vlastnej koži, píše The Telegraph. Počas druhej svetovej vojny ako desiatnik britskej armády pomáhal oslobodiť francúzske meste Armentières od nacistickej okupácie. Dnes sa sem dokázal vrátiť, a to z pohodlia sociálneho zariadenia pre veteránov v Anglicku. Ako? Prostredníctvom virtuálnej reality.

Bez toho, aby opustil brány domova si dôchodca prebral medailu od starostu francúzskeho mesta za prínos počas vojny. Okrem toho si veterán vypočul deti, ako mu zaspievali a poďakovania od miestnych obyvateľov, ktorí mu, ako sami hovoria, vďačia za životy.

Medaila: Cez virtuálnu realitu si vojnový veterán prebral medailu od starostu mesta.
Medaila: Cez virtuálnu realitu si vojnový veterán prebral medailu od starostu mesta.
screenshot YouTube

Medaila: Cez virtuálnu realitu si vojnový veterán prebral medailu od starostu mesta. Foto: screenshot YouTube

Podľa riaditeľa projektu Stuarta Logana, je virtuálna realita technológiou neobmedzených možností, ktorú chceli využiť na niečo hlbšie. K myšlienke pomôcť mimoriadnej generácii vidieť mestá, za ktoré v minulosti bojovali ho priviedol vlastný, už nebohý dedko, ktorí sa tiež podieľal na oslobodení Európy.

Start-up projekt zaznamenal reakciu veterána na video. Frank bol z virtuálnej reality nadšený, a pochvaľoval si, že je to, ako by na mieste bol naozaj. Poďakoval aj v mene ostatných kamarátov, ktorí boli v zákopoch spolu s ním.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].