Vypnite telku a šup do postele. Zlepšíte štatistiky, ktorým neuveríte

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše… Keď sa na to pozrieme cez ľudský organizmus, je na tom veľa pravdy.

Sledujte Mesiac!

Muži priťahujú ženy až o tretinu silnejšie, keď je na spln. A ak má žena po tesne po tridsiatke, práve v tomto čase vraj podľahne zvodnému mámeniu najrýchlejšie. Túžba po bábätku je práve najsilnejšia.

Sex v číslach
Sex v číslach
profimedia.sk

Foto: profimedia.sk

Sotva ho pár splodí, začína sa boj chromozómov. Spermatozoidy obsahujúce "mužské" chromozómy Y postupujú ku svojmu cieľu oveľa rýchlejšie než "ženské" chromozómy X. Preto, lebo chromozómy X nesú ťažší genetický materiál, ktorý je potrebný na vytvorenie organizmu s reprodukčnými schopnosťami. Ak však vyhrá chromozóm X, všetko ide rýchlejšie než pri chromozóme Y.

Dievčatá sa v maternici vyvíjajú rýchlejšie a oproti chlapcom sa v priemere zvyknú narodiť o pár týždňov skôr. Nehovoriac o tom, že majú šancu dožiť sa, opäť v priemere, o šesť až sedem rokov viac než muži.

Sledujte Slnko!

Najlepší čas na milovanie nie je noc, ale čas, keď je slnko vysoko na oblohe? Slnečné svetlo urýchľuje sexuálne vzrušenie, lebo stimuluje činnosť vaječníkov i semenníkov. V tme, naopak, organizmus vylučuje najviac melatonínu, ktorý sexuálne túžby ubíja.

V prvej fáze sexuálneho vzrušenia sa tlkot srdca zrýchli zo 70 až 80 úderov za minútu na 90 až 100. Tesne pred orgazmom sa môže zrýchliť až na 130 či 150 úderov. Aj krvný tlak v tejto chvíli človeku vyletí do závratných výšin: od 120 do 250! Napodiv, po sexe sa človek nezrúti na zem mŕtvy, ale cíti sa oveľa lepšie než pred ním.

Obdobie najväčšej plodnosti sa rovnako pre mužov ako aj pre ženy končí 24. rokom života. Po tridsiatke sa plodnosť ženy prudko znižuje, zato sa zvyšuje možnosť, že sa narodí dieťa s nejakou chromozómovou anomáliou.

Ak sa vám zdá, že človek má v živote málo lásky, mýlite sa. Za život sa priemerne sexu venujeme dokopy asi päť mesiacov. Znie to dobre, ale televízor pozerá až dvanásť rokov, štrnásť rokov v kuse pracuje a 25 rokov v kuse spí.

Vianočné tipy na darček