Zvláštny predmet v kruhu niektorým pozorovateľom pripomína kvety. Odborníci z NASA sú však voči jeho organickému pôvodu skeptickí.

Záhadné fotky NASA: Sú na Marse kvety?

Sonda Curiosity objavujúca záhady červenej planéty opäť vyfotografovala na Marse zaujímavý úkaz. Trblietavé predmety uprostred kamenistého povrchu niektorým pozorovateľom pripomínajú kvety rastlín. Podľa iných však ide iba o kúsky kremeňa.

Podľa odborníkov z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) na fotografii nie sú žiadne zvyšky sutiny alebo úlomky, predmet vraj vyzerá, akoby vyrastal zo skaly.

Fanúšikovia vesmírnych záhad začali okamžite špekulovať o jeho rastlinnom pôvode. Objekt im pripomína zhluk lupeňov kvetov.

„Kvetina bol termín, ktorý si niekto vymyslel, aby popísal vzhľad daného objektu. V skutočnosti však nejde o rastlinu v doslovnom zmysle,“ vysvetlil hovorca NASA Guy Webster.

Podobne vyzerajúci objekt vzbudil diskusie aj v októbri minulého roka. Neskôr sa však ukázalo, že ide o obyčajný kus plastu, ktorý pochádzal priamo z Curiosity.

Informácie priniesol portál dailymail.co.uk.

  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].