Juhokórejský raper PSY je patrónom úspechu na YouTube, jeho Gangnam Style má už neuveriteľných 1,6 miliardy vzhliadnutí.

Zdieľajte videá na YouTube a zarobte milióny! Týmto sa to už podarilo

Veda a zdravie
Milan Šimák

Portál na zdieľanie videí YouTube pomaly, ale isto začína konkurovať klasickým televíziám. Každý mesiac sa na stránke premelie viac ako miliarda unikátnych používateľov.

To z You- Tubu robí tiež efektívny nástroj na zarábanie peňazí. Keďže plnohodnotný systém odmeňovania funguje od tohto roku aj na Slovensku, môžete aj vy nasledovať príklad hviezd, ktoré si z pravidelného prispievania videí urobili veľmi slušný biznis.

Svet dobyli amatérski komici, ktorí zabávajú len vďaka svojej webkamere, mladé ženy, ktoré radia, ako sa správne nalíčiť, aj šialení kuchári, pre ktorých variť jedlo bez toho, aby malo aspoň 5-tisíc kalórií, nemá zmysel.

Buďte originálni

Nestane sa z vás hit internetu, pokiaľ budete kopírovať to, čo už urobil niekto pred vami. Môžete sa síce zviezť na vlne módneho trendu, ale originál je len jeden.

Ak chcete zaujať, buďte vtipní, úprimní a nemyslite na to, že videami idete zarobiť balík peňazí. Práve naopak, robte videá o tom, čo vás baví a chcete sa o to podeliť so všetkými.

Predajte sa virtuálne

Portál YouTube je okrem miesta na realizáciu vašich autorských ambícií zároveň aj miestom, kde dokážete efektívne predať svoje produkty.

Pokiaľ doma ručne vyrábate zaujímavé veci alebo ste si založili internetový obchod, neváhajte nakrútiť originálne video, kde svoje produkty prezentujete.

Vašu webovú adresu a ďalšie dôležité údaje potom umiestnite buď na koniec videa, alebo do popisu pod samotnou prezentáciou.

Zaujmite do 15 sekúnd

V uponáhľanom svete internetu sa používatelia neradi zdržujú. Preto je dôležité, aby ste svojimi videami získali pozornosť do 10 až 15 sekúnd.

Rozmaznaní používatelia sa totiž približne v tomto čase rozhodnú, či si vaše video pozrú do konca, alebo budú hľadať rozptýlenie a poučenie inde.

Pravidelnosť je kľúčová

Pokiaľ chcete získať pre svoje videá tisíce divákov, musíte si ich vychovať. Najjednoduchšie to dosiahnete tak, že svoje videá budete pridávať pravidelne.

Takto vzbudíte v divákoch očakávanie. Ešte lepšie je, ak videá tvoria seriál, kde jednotlivé časti na seba nadväzujú.

Fakty o YouTube

  • Každý mesiac navštívi YouTube jedna miliarda unikátnych používateľov.
  • Až 4 miliardy hodín vzhliadnutých videí mesačne.
  • Na YouTube je nahratých viac videí za deň ako vyprodukovali tri najväčšie americké vysielacie spoločnosti za uplynulé 3 roky.
  • Používatelia You- Tube pozerajú denne o 50 miliónov hodín videí viac v porovnaní s obdobím pred rokom.
  • V roku 2011 zaznamenal YouTube viac ako 1 bilión vzhliadnutí – to je takmer 140 vzhliadnutí na každého jedného človeka na svete.
  • Za minulý rok sa zdvojnásobil počet používateľov, ktorí začali odoberať obsah z kanálov YouTube.
  • Čas na získanie 100-tisíc odberateľov sa každoročne skracuje o polovicu. V tomto roku najúspšnejším kanálom na to stačili už len 3 mesiace.
  • Na YouTube pribudne každú minútu 72 hodín nových videí - to predstavuje zvýšenie o 30 % od januára 2012.

  • Milan Šimák
VIDEO Plus 7 Dní