AKTUÁLNE: Kybernetický útok na nemocnice! Sú ohrození pacienti v celej krajine

Britský The Guardian prišiel so závažnou aktualitou. Počítačoví hackeri napadli nemocničné siete, ohrození majú byť najmä pacienti žijúci len vďaka prístrojom.

Nemocnice po celom Anglicku čelia kybernetickým útokom. Zatiaľ neznámi hackeri sa nabúrali do počítačových sietí a odstavili tak programy, ktoré zabezpečujú chod dôležitých prístrojov. Lekárom vyskakujú oznamovacie okná s vyhrážkou a žiadosťou o vysoký obnos peňazí.

Doma sociálnych sietí pokročila tak ďaleko, že o probléme informovali priamo lekári z nemocníc prostredníctvom Twitteru.“Naša nemocnica je úplne mimo, napadli nás hackeri. Dostali sme správu, že naše počítače sú pod kontrolou, kým žiadatelia nedostanú považované sumy peňazí,“ píše sa v jednom príspevku na sociálnej sieti.

Lekári sa dokonca boja telefonovať a prijímať hovory s informáciami pre políciu, keďže aj komunikačné linky sú pod dozorom.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].