Aj Ukrajina má svoju Máriu Troškovú: A rovno v dvoch sexi kópiách!

Mladých, pekných a šikovných báb v politike nikdy nie je dosť.

Ukrajina v priebehu niekoľkých dní menovala na lukratívne miesta dve mladučké krásky.

Anna Kalynchuková (23) sa stala šéfkou protikorupčnej jednotky. Povýšenie mladej právničky vyvolalo u niektorých Ukrajincov vlnu nevole. Otvorene hovoria o tom, že na takú pozíciu je príliš mladá, píše BBC.

Teplé miestočká

Anna bude viesť oddelenie “lustrácie“, ktorý si kladie za cieľ očistiť úradníkov podozrivých z korupcie. Pritom práve kvôli korupcii demonštranti donútili odstúpiť prezidenta Viktora Janukovyča vo februári 2014.

Anna Kalynchuková (23): Nová šéfka ukrajinskej protikorupčnej jednotky. Na reči, že je mladá a neskúsená je pripravená.
Anna Kalynchuková (23): Nová šéfka ukrajinskej protikorupčnej jednotky. Na reči, že je mladá a neskúsená je pripravená.
Facebook

Anna Kalynchuková (23): Nová šéfka ukrajinskej protikorupčnej jednotky. Na reči, že je mladá a neskúsená je pripravená. Foto: Facebook

Kalynchukovej vymenovanie prichádza len pár dní potom, čo ďalšia mladá slečna obsadila lukratívnu stoličku, čo sa nestretlo s pochopením verejnosti. Anastasiu Deyovú (24) menoval minister vnútra Arsen Avakov námestníčkou, čo je jedna z najlepších policajných a bezpečnostných pracovných pozícií na Ukrajine.

V životopise Anastasie badať istú podobnosť s našou Máriou Troškovou (29). Okrem toho, že tak ako Trošková zastáva dôležitú funkciu, rovnako svoju kariéru naštartovala nafotením série šteklivých fotiek, ktoré sa po jej nástupe raketovo šírili na sociálnych sieťach. Len pripomeňme, že Trošková začínala ako asistentka premiéra Roberta Fica, odkiaľ raketovo postúpila na hlavnú štátnu radkyňu.

Závan čerstvého vzduchu

Minister Avakov bránil vymenovanie Deyovej ako závan čerstvého vzduchu. Politológ Vadim Karasyov povedal Associated Press, že ukrajinská politická scéna sa čoraz viac podobá „na cirkusové šou, v ktorej klauni príšli k úspechu frustrovaných profesionálov“.

Ukrajinská dopisovateľka BBC Irena Taranyuková však pripomína, že väčšina aktuálnych ukrajinských ministrov má okolo tridsiatky. Samotný premiér Volodymyr Hrojsman má len 38.

Nová krv: Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman má len 38.
Nová krv: Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman má len 38.
TASR

Nová krv: Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman má len 38. Foto: TASR

Mladé talenty by mohli byť frustrovanými Ukrajincami vnímané ako protijed na korupciu, ktorá je spájaná so staršími, resp. predchádzajúcimi politikmi.

Anna Kalynchuková pred svojim menovaním pôsobila ako zástupkyňa šéfky protikorupčného oddelenia a na Facebooku povedala, že je pripravená na reči, že je príliš mladá a neskúsená. Anastasia Deyevá predtým pôsobila ako asistentka bývalého námestníka gruzínskeho prezidenta.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].