Teraz trošku botoxu: Veronica sa o seba musí starať. „Manželova posadnutosť krásou ma motivuje, aby som vyzerala čo najlepšie,“ hovorí bývalá pestúnka.

Americký plastický chirurg si vyrobil dokonalú manželku

Proteíny, vitamíny… a do bicepsov, hrudníka, tricepsov trošku odsatého tuku či krvnej plazmy - to je vraj recept na dokonalosť.

Je jedno, či bol za tým všadeprítomný kult tela, poddajná povaha, nedostatok rozkoše, alebo len akútny nedostatok slobodných chlapov, čo pred piatimi rokmi vychovávateľku Veronicu priviedlo k známemu americkému plastickému chirurgovi Davidovi Matlockovi.

V každom prípade, dnes je z niekdajšej pestúnky na plný úväzok žena jedného z najžiadanejších „sochárov“ ľudských tiel a z jej povädnutej postavy chodiaca reklama na kvalitu manželovej práce. David Matlock šikovne využil jej nedokonalé krivky a vytvoril z nej „ženu svojich snov“.

Buď moja, vylepším ťa

Keď sa po prvý raz stretli, mala Veronica o dvadsať kilogramov viac. Za Danielom prišla navyše vo veľmi delikátnej záležitosti - chcela podstúpiť plastickú operáciu vagíny. Práve Matlock je v tomto odbore uznávaným expertom, na „dizajnovaní vagín“ si doslova vybudoval kariéru. „Nedokázala som sa mu pozrieť do očí, strašne som sa hanbila, prečo som tam prišla,“ spomína 38-ročná krásavica.

David Matlock vraví, že to bola láska na prvý pohľad. Keď ju hnedú, čiernookú fešandu zbadal, neriešil vraj jej prebytočné kilogramy a hneď ju pozval na rande.

Páčila sa mu. Aj keď, pravdaže… ukázalo sa, že nie je celkom taká, aká bola. „Hneď na prvej schôdzke som sa ponúkol, že jej pomôžem vylepšiť telo. Nevnímal som jej hmotnosť, len som vedel, čo z nej chcem vytvoriť,“ povedal v rozhovore pre britský Daily Mail. „Súhlasila so všetkým, čo som jej navrhol. Vrátane manželstva.“

Keď pred piatimi rokmi prišla Veronica do ambulancie plastického chirurga, mala o dvadsať kilogramov viac. Foto: profimedia.sk

Pod skalpel celá rodina

Kým stretla manžela, dala si Veronica Matlocková trikrát zväčšiť prsia. Dnes je zoznam jej vylepšení o čosi dlhší - okrem viacerých operácií intímnych miest vrátane zväčšenia bodu G si dala odsať tuk z brady, z rúk a zo stehien, a dáva si vpichovať botoxové injekcie. Aby si nové krivky udržala, pravidelne posilňuje a má za sebou aj zázračný tréning na schudnutie problémových partií, v Amerike známy ako Brazillian butt lift - brazílsky lifting zadku.

„Cítim sa ako jeho chodiaca reklama,“ priznáva. Veronica nie je jediná, kto z ich rodiny ochotne skočil pod skalpel. Plastickým chirurgom sa rád zveruje aj jej manžel.

„Absolvoval som viacero procedúr, pri ktorých sa želané partie modelujú s využitím odsatého tuku,“ hovorí Daniel, sám priekopník tejto metódy, ktorý vyskúšal už aj jej verziu - namiesto odsatého tuku sa pri nej používa krvná plazma a je vhodná pre ľudí, ktorým tak ako Davidovi, stručne povedané, niet čo odsať.

Štyridsaťdeväťročný chirurg si už takto dal upraviť prsné svaly, bicepsy a tricepsy. Ba, ako bez okolkov priznáva, za svoj mladistvý vzhľad vďačí aj botoxu. „Chcel som len dostať svoje telo do bodu, aký cvičením ani diétou nedosiahnete. Jednoducho to nie je možné,“ bráni sa.

Posadnutý krásou

Svoje dokonalé telá si Matlockovci nenechávajú len pre seba. Vo voľnom čase, ktorý im pri upravovaní a udržiavaní postáv ostáva, brázdia spolu kulturistické súťaže po celej Amerike. Úspešnejší je zatiaľ David.

Na rozdiel do Veronicy má na konte už niekoľko tretích a štvrtých miest. Mimochodom, mnohí z ich súperov vyšli práve z dielne doktora Matlocka… Veronica sa však nevzdáva. „Priznávam, že manželova posadnutosť fitnesom a krásou ma motivujú, aby som vyzerala čo najlepšie a pre svoj vzhľad urobila všetko, čo je v mojich silách. Aj nad ne,“ povedala pre Daily Mail Veronica. „Keďže sa tak udržiava, posúva ma to, aby som mu stačila.“

Pred súťažou vraj jedia denne šesť starostlivo naplánovaných a superzdravých jedál. Pozostávajú z chudej kuraciny, rýb, ryže a zo zeleniny. David si pridáva dvesto gramov proteínov - na lepšie vyformovanie svalovej hmoty.

„Vždy som jedol zdravo. Väčšinu môjho biznisu tvorí tuk, liposukcie robím ako na bežiacom páse, ale tuky neznášam. Hovorím ľuďom, že si strážim hmotnosť a strážim ju aj mojej žene.“ Vážia sa vraj každý deň. Niekedy aj dvakrát.

Drobná pomoc: Proteíny, vitamíny… a do bicepsov, hrudníka, tricepsov trošku odsatého tuku či krvnej plazmy - to je Davidov recept na dokonalosť. Foto: profimedia.sk

Dcéra plastiky neznáša

Zatiaľ čo manželia Matlockovci sú svojím životným štýlom nadšení, Veronicina deväťročná dcéra Isabella má na vec celkom iný pohľad. „Naozaj, nikdy by som nepodstúpila plastickú operáciu. To by som už potom nebola ja. A ja chcem byť sama sebou,“ odpovedala až nečakane rozumne novinárom z HuffingtonPost. com.

To, čo navarí jej otčim, vraj zje, ale nie vždy. „Prehnane zdravá strava sa mi nepáči. Čo je veľmi zdravé, zvyčajne nemá žiadnu chuť.“ A čo si myslí o maminých výstrelkoch? „Páčila sa mi aj predtým… Ale keď je šťastná, nebudem sa na ňu preto hnevať,“ krčí plecami.

Babrák?

Malá Isabella nie je jediná, kto sa na Matlockovu prácu pozerá cez prsty. Hoci je dnes uznávaným a vychyteným plastickým chirurgom, aj David Matlock sa v minulosti sekol. A hneď niekoľkokrát. Podľa článku, ktorý vyšiel v roku 2007 v denníku Washington Post, čelil počas desiatich predchádzajúcich rokov desiatim obvineniam z mizerne odvedených zákrokov.

Všetky sa týkali komplikácií, ktoré vznikli po jeho najžiadanejších zákrokoch - pri najrozličnejšom modelovaní intímnych partií. Mnohí gynekológovia tento druh operácií zásadne odmietajú a v roku 1998 sa pričinili o to, aby Kalifornská lekárska rada udelila Matlockovi dôrazné pokarhanie. Dokonca mu hrozilo odobratie lekárskej licencie pre zanedbanie starostlivosti, klamanie pacientov a nepoctivosť.

Veronica akékoľvek pochybnosti o manželovej práci odmieta. Verí, že tak, ako si dal záležať na nej, dal si záležať na všetkých svojich klientoch. Neobáva sa ani toho, že časom - možno keď už na nej nebude čo upravovať - bude pre Davida neatraktívna. „Viem, že David ma miluje takú, aká som, pre to, kto som,“ je presvedčená Veronica.

„Naša láska nie je o liposukcii alebo botoxových injekciách. Viem, že David sa o mňa bude starať tak, ako sme si to sľúbili - v bohatstve aj v chudobe, až kým nás smrť nerozdelí,“ hovorí a dodáva, že tuk to v žiadnom prípade nebude. „Hoci, máme o ňom v predmanželskej zmluve jednu klauzulu…“

Plastiky ju zabili

David Matlock nie je jediný novodobý Michelangelo. Viacerí muži sa pokúsili pretvoriť svoje ženy podľa bláznivých predstáv. Asi najšialenejším príkladom bola Lolo Ferrari, žena s najväčším poprsím na svete.

Ako už tušíte, nepostarala sa jej oň príroda, ale manžel. Lolo sa narodila ako Eve Valoisová vo francúzskom Clermont-Ferrand a prežila otrasné detstvo - otec od rodiny odišiel, matka ju neznášala. V tom čase ešte pôvabné dievča pritom malo rozbehnutú skvelú kariéru modelky.

V roku 1988 však stretla bývalého drogového dílera Erica Vigna, staršieho o pätnásť rokov. Po svadbe sa stal manžel jej manažérom a - pasákom. V roku 1990 podstúpila Eve na Ericovo naliehanie viaceré plastické operácie pŕs.

Výsledkom bol obrovský hrudník, ktorý sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov. Ako je v nej zaznačené, Evino poprsie malo obvod neuveriteľných 180 centimetrov a každý prsník vážil takmer tri kilogramy. Prelievali sa v nich po tri litre silikónu.

Eve prijala umelecké meno Lolo Ferrari - lolo je francúzsky slangový výraz pre prsia. Zahrala si v niekoľkých pornografických aj obyčajných filmoch, pózovala pre pánske časopisy, ako speváčka nahrala dokonca niekoľko singlov.

Svoju vizáž si dala upraviť ešte niekoľkokrát, okrem pŕs si dala zväčšiť aj pery, upraviť nos, oči… Vytúžené šťastie však nenašla. Ozrutné prsia jej bránili viesť normálny život, trpela bolesťami chrbtice, spávať mohla iba posediačky, aby ju hmotnosť poprsia nezadusila. Piateho marca 2000 ju manžel našiel v ich dome na francúzskej Riviére mŕtvu. Pitva ukázala, že sa otrávila antidepresívami. Mala 37 rokov.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní