Maskovaný muž na nahrávke číta text z papiera a jeho hlas je elektronicky upravený.

Anonymous odkazujú Izraelu: Pripravte sa na elektronický holokaust!

Skupina aktivistov, ktorí si hovoria „anonymní Arabi“, plánuje zaútočiť na webové stránky izraelských inštitúcií týždeň pred spomienkou na obete nacizmu.

Za zločiny, ktorých sa dopúšťate na palestínskom území, draho zaplatíte. Taký je odkaz klipu, pod ktorý sa podpísala skupina hackerov známych ako Anonymous. V pozdrave venovanom Izraelu spomína „elektronický holokaust“.

Zamaskovaný muž vo videu sedí za stolom a číta text z papiera. Hackeri podľa neho plánujú 7. apríla masívny kybernetický útok, ktorý zasiahne servery izraelskej vlády, armády aj ďalších inštitúcií. Má ísť o vymazanie krajiny z kyberpriestoru, ktoré muž vo videu nazýva elektronickým holokaustom.

Nie je to prvýkrát

„Vraciame sa, aby sme vás potrestali za zločiny na palestínskych územiach. Vidíme len kontinuálnu agresiu, bombardovanie, zabíjanie a únosy palestínskeho obyvateľstva. Presne ako v Gaze v roku 2014,“ hovorí anonym v maske, ktorého hlas je elektronicky upravený.

„Naše posolstvo pre hlupáka Benjamina Netanyahua (izraelský premiér – pozn.) a všetkých lídrov sionistických entít je takéto – budeme pokračovať v kyberútokoch, kým palestínsky ľud nebude slobodný,“ pokračuje muž v nahrávke a pridáva odkaz pre palestínsku mládež.

„Ste symbolom slobody, odporu a nádeje. Sme s vami a budeme vás naďalej brániť.“ Nahrávka v angličtine obsahuje arabské titulky. Video dopĺňajú zábery na premiéra Netanyahua, na letecké útoky a zranené deti.

Čítajte viac:

Podarilo sa americkej polícii chytiť vodcu hnutia Anonymous?

Predchádzajúce ciele hackerskej skupiny, ktorá si hovorí „anonymní Arabi“, boli webové stránky úradu izraelského premiéra, server Izraelskej banky a ambasáda krajiny v Spojených štátoch.

„Z veľkej časti je to póza. Už štvrtý rok po sebe sa Anonymous vyhráža a vyzýva svojich priaznivcov, aby vymazali Izrael z internetovej mapy,“ tvrdí analytik z inštitútu v Tel Avive Benjamin Decker.

Kyberútok plánujú hackeri symbolicky na 7. apríla, týždeň pred dňom, keď si v Izraeli pripomínajú obete holokaustu.

Pozrite si zverejnené video:


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní