Dôstojník Harry Windsor: Potrestá ho armáda za škandál v Las Vegas? Bujará zábava: Princ Harry, vľavo, s kamarátmi v roku 2006.

Asistovali pri zábave nahého princa Harryho drogy?

Windsorovcov preslávila príkladná, dynamická a podľa Britov takmer dokonalá kráľovná Alžbeta II. a - škandály.

Žiadny z nich však zrejme veľkosť toho, o ktorý sa nedávno postaral mladší syn nebohej princeznej Diany a korunného princa Charlesa, nedosiahol. Po šoku zo záberov, na ktorých je princ Harry vyzlečený, nie je vylúčené, že v hre boli aj drogy.

Nie je hanblivý

Pár dní po tom, čo sa objavili zábery princa Harryho (27) chrániaceho si rukami prirodzenie na párty v Las Vegas a po prekvapujúcom stanovisku Windsorovcov, ktorí potvrdili ich pravosť, sa mladík objavil na verejnosti, akoby sa nič nestalo. Zúčastnil sa na odovzdaní ceny dobročinnej organizácie WellChild v Londýne, ktorá pomáha ťažko chorým deťom. Harry sa s nimi porozprával aj sa spolu zasmiali. Harryho bezprostrednosť je známa. Nepriamo si zažartoval aj v súvislosti s nahými fotografiami zo servera tmz.com. Po jeho vyhlásení, že „nie je hanblivý“, sa na tvárach prítomných objavil úsmev. No zábery princa v Adamovom rúchu s neznámou osobu, pravdepodobne ženou, v tesnej blízkosti v hotelovej izbe Windsorovcov príliš nepotešili. Aféra, ktorú zábery spustili, však ešte neprehrmela. Skôr to vyzerá, že sa práve rozbieha.

Nahý opitý džentlmen

Zhruba týždeň po prepuknutí škandálu sa ozvala údajná Harryho priateľka na jednu noc, kozmetička Carrie Reichertová, ktorá sa o svoj zážitok podelila s britskými novinami The Mirror. Netajila, že si vymenili horúce bozky. „Zrazu som s ním bola v jeho spálni. Bozkávali sme sa a on bol celý čas úplne nahý. Pili sme a fajčili. Žiadna romantika, iba sme sa zabávali. Po celý čas bol Harry džentlmen, ale neuveriteľne opitý. Bozkávali sme sa nepretržite pätnásť až dvadsať minút. Bola som si istá, že za ten čas tam musí niekto vojsť, lebo ľudia prechádzali rôznymi izbami stále dookola.“ Podľa Carrie sa princ celý čas správal láskavo. „Vymieňali sme si bozky a on mi potom povedal - ‚Bolo to milé.‘ Takisto mi vravel, že som pekná a milá, čo bolo naozaj nežné. Potom sme sa vrátili na párty a pili sme ďalej.“ Reichertová sa takisto vyjadrila, že nerozumie, prečo by z niečoho takéhoto mal mať princ Harry problém. „Neviem, prečo z toho niekto robí niečo veľké a iba to nafukuje. Za tie fotografie sa nemá prečo hanbiť. Ale je pravda, že už neplatí - čo sa robí vo Vegas, to sa von nedostane.“

Ďalšie fotografie

Carrie, Američanka s britským pôvodom, zdôraznila, že na párty sa nekonali žiadne orgie. Ju aj ďalšie dievčatá tam priviedli princovi priatelia. „Keď sme vošli do jeho obrovského apartmánu, hrala hudba a všade bol alkohol, tiekol prúdom. Harry stál pri biliarde, už bol nahý. Nebol však jediný, mnohým chýbali šaty, niektorým viac, iným menej,“ zhodnotila. Podľa portálu DailyRecord. co.uk si Reichertová všetko vymyslela. Zdroj z blízkosti princa vyhlásil: „Nikoho neprekvapuje, že sa nájdu takí, čo budú vravieť, že tam boli. Ale Harry hovorí, že tá žena tam vôbec nebola a je dosť nahnevaný.“ Jedno je isté - niekto z prítomných na súkromnom večierku v Las Vegas fotografoval mobilom a zábery predal médiám. Povráva sa, že existuje ešte viac záberov a videí. Objavili sa informácie, že ich niekto prostredníctvom agenta v Los Angeles ponúkol za 800-tisíc eur televíznym staniciam a časopisom. Ozvali sa aj dve slečny, ktoré tvrdia, že boli na párty a za peniaze o tom porozprávajú. Niektoré fakty sú však známe už teraz.

Dievčatá neprehľadali

Princ Harry koncom augusta s kamarátmi Tomom Inskipom (25) a Arthurom Landonom (30) sa zapísali v noblesnom hoteli Wynn Encore v meste hier. Na recepcii sa tešili, že to poriadne roztočia. Prileteli z ostrova Necker, patriaceho britskému miliardárovi Richardovi Bransonovi (62). Jeho syn Sam oslavoval 27. narodeniny. Večer videli princa Harryho v kasíne, neskôr v bare. Tam sa podľa svedkov dal do rozhovoru s niekoľkými dievčatami a pozval ich do svojho apartmánu. Osobní strážcovia odprevadili mladé dámy hore, no napriek tomu, že je to štandardný postup, neprehľadali ich ani im nevzali mobily, fotoaparáty či kamery. V princovom apartmáne malo na povzbudenie nálady čakať viac ako desať druhov alkoholu, nechýbala Harryho obľúbená vodka ani whisky.

Vyzliekanie s blondínkou

Princ Harry mal začať bez akýchkoľvek zábran hrať s jednou blondínkou takzvaný vyzliekací biliard podľa pravidla - kto netrafí guľou do otvoru, vzdá sa kusa oblečenia. Harry bol rýchlo nahý a podľa viac ako dvadsiatich svedkov bolo jasné, že nenosí spodnú bielizeň. Keď niektorí z hostí začali zaujímavú hru fotografovať, osobní strážcovia im fotoaparáty nevzali, len ich poprosili, aby nefotili. Je jasné, že nie všetci výzvu poslúchli. Takisto sa objavila informácia, že princ Harry s jedným z dievčat z biliardovej spoločnosti zmizol vo vedľajšej miestnosti. Bola to Carrie Reichertová? Víkendová zábava princa Harryho, ktorá stála okolo 54-tisíc eur, šla na účet hotela - ako ospravedlnenie za neustráženie súkromia a vďaka za obrovskú reklamu, ktorú vnuk anglickej panovníčky hotelu urobil. Dvojpodlažný apartmán s výťahom, biliardovým a masážnym salónikom je poistený špeciálnym kódom, vstup doň je možný len cez VIP priestor. Steny sú obložené jemným mohérovým vláknom tak nahrubo, že cez ne neprenikne ani slovo. Hostí kontrolujú, každú rezerváciu musí schváliť manažér hotela.

Drogy

Paradox je, že práve z tohto prísne stráženého priestoru unikli škandalózne fotografie, ktoré podľa niektorých odborníkov môžu kráľovskú rodinu Windsorovcov pložiť na kolená. Nielenže je na nich princ Harry nahý s niekým ďalším vyzlečeným hneď za ním. Britské médiá začali špekulovať, že v hoteli nešlo iba o alkohol a nahotu, ale možno aj drogy. Ak by to bola pravda, prípadom by sa musela zaoberať lasvegaská polícia. Dohady o omamných látkach povzbudila konverzácia princa Harryho a jeho kamaráta Arthura Landona na Facebooku tesne pred odchodom. Landon zverejnil fotografiu kufra, v ktorom bola plynová maska a špeciálna vodná fajka, z ktorej možno fajčiť tabak, ale aj marihuanu. Princ Harry údajne záber komentoval slovami, že „aj keby ich pristihli, už o tom hovoril so sudcom“.

Harryho pošmyknutia

Nie je to prvý raz, čo syn princeznej Diany šokoval. Neprajníci tvrdia, že nepatričný bol už jeho príchod na svet. Nie je jasné, či Harryho otcom je princ Charles, alebo milenec jeho matky Diany kapitán James Hewitt. Keď mal Harry sedemnásť - v roku 2002 - pristihli ho, ako pred nočným barom fajčí marihuanu. Vzápätí sa za to verejne ospravedlnil. Na záverečných testoch na prestížnej strednej škole Eton ho učiteľka výtvarného umenia obvinila, že podvádzal. V roku 2004 fyzicky zaútočil na fotografa pred nočným barom tak, že ten sa udrel vlastným fotoaparátom do tváre. Harry vraj naňho kričal: „Prečo to robíte? Prečo mi nedáte pokoj?“ O rok neskôr sa na maškarnom plese objavil v nacistickej uniforme s hákovým krížom na ramene. Neskôr reagoval: „Je mi ľúto, ak som niekoho urazil. Nedobre som si vybral kostým a veľmi sa za to ospravedlňujem.“ V roku 2009 sa objavilo video, na ktorom urazil kolegu vojaka pochádzajúceho z Pakistanu. Harryho formálne potrestali a ospravedlnil sa.

Retiazka od Davyovej

Teraz je situácia vážnejšia. Nie je vylúčené, že pilota vrtuľníka Harryho Windsora armáda potrestá. Dôstojník by sa mal na verejnosti správať príkladne. Priaznivci muža, ktorý sa vrhol na vojenskú kariéru a v uplynulých dňoch sa vrátil na štyri mesiace do bojovej služby v Afganistane, vidia za jeho neviazanosťou sklamanie v láske. Chelsy Davyová (26), milionárska dcéra, rodáčka zo Zimbabwe, ho opustila po piatich rokoch vzťahu. Podľa princových blízkych bola jeho prvou veľkou láskou. Šperk, ktorý mu darovala, stále nosí - hnedý kameň na striebornej retiazke si nahý Harry v apartmáne v Las Vegas nechal na sebe. Ak by sa chcel zamilovať do Carrie Reichertovej, jej exmanžel mu to neodporúča.

Pozor na Carrie

Bývalý manžel o Carrie vyhlásil, že o svojom veku klamala. „Má štyridsať, nie tridsaťdva, ako hovorila.“ Žena, s ktorou sa princ Harry vraj vášnivo bozkával, má teda o trinásť rokov viac ako on. „Spravila to zámerne, aby si vylepšila finančnú situáciu, preto o tom rozprávala pre médiá. Som z toho smutný. Spoznala ho pri bazéne a nenechala si ujsť príležitosť zabávať sa s Harrym. Ona v skutočnosti vôbec nie je dobrý ani príjemný človek,“ varoval muž v britskom časopise The People.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní