O poverčivosti Adolfa Hitlera sa už popísalo všeličo. Vraj si na verejnosti odmietal vyzliecť kabát, lebo veril, že by sa mu stalo niečo zlé.

Astrológom veril Reagan aj Hitler! Stalin si posunul dátum narodenín

Hovorí sa, že dátum výstavby známeho Karlovho mosta určili astrológovia, ktorých Karol IV. požiadal o pomoc. Ani historici sa dnes už nezhodnú, koľko je na tejto príhode pravdy.

Faktom je, že astrológovia k panovníkom vždy patrili. Podľa českých médií astrológom verí aj ich minister financií, rodák zo Slovenska a druhý najbohatší Čech Andrej Babiš. Tvdrí to aspoň jeho priateľka Monika, ktorá vyklebetila, že politik využíva najmenej dve kartárky, ktorým verí a dáva si od nich vykladať karty.

Na svojho muža tiež prezradila, že neodmieta ani kontakt s nadprirodzenými silami. O Andrejovi Babišovi a jeho vzťahu k „veciam medzi nebom a zemou“ sa viac dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ. Babiš však nie je zďaleka jediný politik, ktorý verí hviezdam.

Raegan konzultoval s astrologičkou po pokuse o atentát

Svojou poverčivosťou bolo známych viacero prezidentov Spojených štátov. Abraham Lincoln napríklad veril snom. Videl v nich dokonca vlastnú smrť. Franklin D. Roosevelt sa zas bál čísla trinásť, a dokonca odmietal v piatky vyrážať na pracovné cesty. Ani jeden však neprekonal Ronalda Raegana.

Čítajte viac:

Rok 2016 podľa tradičnej astrológie: Náročný, ale poučný

Po neúspešnom pokuse o atentát, o ktorý sa pokúsil duševne chorý John Hinckley v roku 1981, objednala Nancy Raeganová pre svojho manžela astrologičku Joanu Quigleyovú a prezident prispôsoboval svoj program podľa jej rád. Žiadny z poradcov, členov kabinetu, dokonca ani viceprezident na neho nemali väčší vplyv ako práve jeho astrologička.

Mitterand sa radil politických rozhodnutiach

Socialista Francois Mitterand viedol Francúzsko štrnásť rokov a dlho nikto netušil, že aj on veril proroctvám hviezd. Až v posledných rokoch sa ukázalo že o dôležitých politických rozhodnutiach sa radil s bývalou modelkou, herečkou, spisovateľkou a astrologičkou Elisabeth Teissierovou. Preberal s ňou aj otázky súvisiace s vojnou v Perzskom zálive, či mocenskými bojmi v moskovskom Kremli. Dokazujú to nahrávky ich rozhovorov z obdobia 1989 - 1995, ktoré boli po jeho smrti zverejnené.

Vlastnil Hitler Kopiju osudu?

O poverčivosti Adolfa Hitlera sa už popísalo všeličo. Vraj si na verejnosti odmietal vyzliecť kabát, lebo veril, že by sa mu stalo niečo zlé. Historické pramene hovoria, ako sa zmocnil Svätej kopie osudu, ktorou mal jeden z rímskych vojakov prebodnúť bok Ježiša Krista.

Čítajte viac:

Jána Krstiteľa uznávajú, Ježiša nie: Mandejci a ich tajomné rituály

Veril totiž, že mu zaistí vládu nad svetom. Či už to bola pravda, alebo nie, faktom zostáva, že sa v jeho blízkosti vždy pohybovalo viacero astrológov. Napríklad Erich Jan Hanussen, ktorý predpovedal, že si podmaní celé Nemecko. Švajčiarsky astrológ Karl Ernst Krafftpred mu zrejme zachránil život, keď ho varoval pred atentátom. Paradoxne, Krafftpred potom skončil vo väzení, lebo nacisti predpokladali, že o pripravovanom bombovom útoku vedel z iných zdrojov, než z hviezd. Nemci mali dokonca lákať do vešteckého tímu aj Čecha Jana Kefera. Ten však odmietol a nakoniec zahynul v koncentračnom tábore.

Stalin si posunul dátum narodenín

Budúcnosť z hviezd si vraj nechával predpovedať aj sovietsky diktátor Josif Vissarionovič Stalin. Navonok pôsobil ako neohrozený tvrdý vodca, šíriaci strach a teror, jeho okolie si však šepkalo, že je silne poverčivý, obáva sa duchovných a v jeho blízkosti sa pohybovali senzibili a veštci. Medzi nimi dominovala dvojica astrológov z Gruzínska a Poľska, s ktorými sa radil.

Dokonca si posunul dátum svojich päťdesiatych narodenín, údajne preto, aby si zlepšil horoskop. Koncom štyridsiatych rokov dal postaviť v Moskve sedem mrakodrapov, pričom miesta mali vybrať práve astrológovia. Ich umiestnenie má mať akési tajomné posolstvo. Aké, to už dnes asi nezistíme. Podľa ľudí z jeho najbližšieho okolia, sa v posledných rokoch krutovlády správal ako duševne chorý a jeho poverčivosť sa vystupňovala.

  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].