Bývalému talianskemu premiérovi bude za svojou vilou, na ktorú má divoké spomienky, azda aj smutno.

Berlusconi sa zbavuje sídla nerestí. Pýta zaň rovnako hriešnu sumu

Silvio Berlusconi predáva svoje okázalé sídlo na Sardínii. Rezidenciu so 68 izbami by mohol za neuveriteľných 500 miliónov eur kúpiť monarcha zo Saudskej Arábie. V cene je aj umelá sopka, naopak, dievčatá z bunga-bunga večierkov už nie.

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi sa údajne rozhodol zbaviť svojej 68-izbovej paloty na sardínskom pobreží Costa Smeralda. Na letné sídlo, ktoré v minulosti navštívili aj Tony Blair s manželkou, Vladimir Putin alebo George W. Bush, už zohnal aj kupca. Do oka padlo saudskoarabskému šejkovi.

Rezidencia s názvom Villa Certosa sa rozprestiera na ploche takmer 680 štvorcových metrov a jej súčasťou je šesť bazénov, amfiteáter a dokonca aj umelá sopka. Do Berlusconiho extravagantného útočiska sa možno odstať priamo z mora cez napoly ponorenú jaskyňu.

Čítajte viac:

Berlusconi sa mohol priživiť na Oscaroch. Ostali mu oči pre plač

Súkromie pre kráľa?

Podľa talianskeho periodika Corriere della Sera expremiér nedávno zavolal na päťhodinovú obhliadku sídla princa Mohammeda bin Nayefa, ktorý je saudskoarabským premiérom a súčasne prvým následníkom trónu.

Noviny naznačujú, že Nayef by mohol rezidenciu v jednej z najokázalejších talianskych destinácií odkúpiť pre svojho strýka, kráľa Salmana bin Abdulaziza. Ten sa nedávno predčasne vrátil z dovolenky na Francúzskej riviére, lebo mu prekážalo, že nemá výhradné právo na využívanie pláže.

Hoci predaj ešte podľa všetkého neprebehol, Berlucsoni si za Villu Certosa vypýtal takmer 500 miliónov eur. Pred tromi rokmi bol skromnejší, ponúkal ju „len“ za 460.

Nahý Topolánek

Na vilu v minulosti upútal pozornosť taliansky fotograf Antonello Zappada sériou snímok so sporo odetými slečnami, ktoré robili spoločnosť mediálnemu magnátovi. Magazín Oggi ich uverejnil na jedenástich stranách s titulkom „Berlusconiho hárem“.

Vo veľkom sa jej názov skloňoval aj u našich západných susedov. V roku 2008 v nej strávil dovolenku český expremiér Mirek Topolánek, ktorý to zrejme trpko oľutoval, keď v júni 2009 španielsky denník El País uverejnil jeho nahé fotky priamo z Berlusconiho sídla nerestí.

Čítajte viac:

Na fotkách z Berlusconiho vily bol nahý Topolánek

Predal i taliansku legendu

Zdá sa, že bývalý taliansky premiér sa zbavuje svojho majetku vo veľkom štýle. Začiatkom augusta podpísal dohodu o predaji 48 percent podielu vo futbalovom klube AC Miláno, ktorý kúpil v roku 1986.

Slávny klub z talianskej najvyššej futbalovej súťaže Serie A patril holdingovej spoločnosti Finivest vo vlastníctve Berlusconiho rodiny, ktorá ovláda aj televíznu stanicu Mediaset a vydavateľstvo Mondadori .


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní