Bezprecedentné rozhodnutie sudcov: Pedofilov môžu nechať popraviť, alebo vykastrovať!

Brutálne znásilnenie a vražda mladého dievčaťa v Indonézii priviedla sudcov ku kontroverznému rozhodnutiu. Pedofilov budú chemicky kastrovať, alebo ich odsúdia na trest smrti.

Indonézsky prezident Joko Widodo vyhlásil vojnu sexuálnym zločinom. Indonézia je už niekoľko rokov považovaná za hotspoty pre austrálskych pedofilov. Viac než sto ich chytili a odsúdili za zneužitie neplnoletých od roku 2014. Aj preto sa Widodo rozhodol zaviesť nové prísne zákony.

Preto, ale aj pre obzvlášť brutálne znásilnenie a vraždu 14 ročného dievčaťa. Podľa najnovších predpisov majú sudcovia právomoc odsúdiť deviantov na smrť, alebo na chemickú kastráciu. Počas tej budú brať lieky, ktoré úplne eliminujú ich chuť na sex. „Veríme, že tieto tvrdé zákony budú dostatočne odstrašujúce pre pedofilov, a pomôžu nám znížiť alarmujúci počet sexuálnych útokov na deti,“ vyjadril sa prezident Widodo.

Najsilnejší podnet na zavedenie takýchto zákonov mal však na indonézsku vládu Robert Andrew Fiddel Ellis. 69 ročný Austrálčan cestoval po Austrálii v roku 2014m a počas toho obdobia sexuálne znásilnil 16 dievčat, ktoré mali od 7 do 17 rokov.

Pedofil Robert Ellis. Znásilnil 16 dievčat, žiadna nemala viac ako 17 rokov. Foto: Getty Images

Indonézsky prokurátor svojho zverenca obraňoval, že by sa naňho nemal vzťahovať trest smrti, keďže nové zákony sa nevzťahujú na retrospektívne činy. „Žiaden takýto zákon neexistoval, keď Robert spáchal činy, za ktoré bol odsúdený,“ povedal právnik. Pedofil Ellis lákal svoje obete do domu s prísľubom oblečenia a peňazí.

Mladé dievča Yuyun nechutne znásilňovalo a neskôr brutálne zavraždilo 14 chlapcov, ktorí ešte neprekročili vekovú hranicu dospelosti. Siedmi z mladistvých útočníkov boli odsúdení na 10 rokov väzby. To pobúrilo verejnosť, ktorá sa domnieva, že je to príliš malý trest za skutok, ktorý spáchali. Išlo o skutok, ktorý podnietil vládu, aby konečne schválila tvrdšie tresty pre zvrhlých pedofilov.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].