Pozitívne tehotenské testy ponúka viacero portálov. Mnohé vraj len zo žartu.

Bizarný darček, ktorý vám (ne)udrží chlapa: Pozitívny tehotenský test

Ženy, ktoré by spravili čokoľvek, aby s nimi partner ostal aspoň na Vianoce a nezdúchol za inou, sú hlavnou cieľovou skupinou obchodníkov s tehotenskými testami. Kurióznemu biznisu sa prekvapivo darí.

Typický nákupný zoznam vianočných darčekov sa obyčajne skladá z hračiek, elektroniky, kozmetiky či darčekových poukážok. V Amerike sa teraz stali hitom tehotenské testy. Nie však obyčajné, ale tie s dvoma čiarkami. V prípade, že si chcú dámy pripútať novú známosť alebo udržať súčasného partnera, pod stromček im strkajú "dôkazy" o gravidite.

„Ponúkame pozitívne testy pre tie z vás, ktoré potrebujú udržať si cez sviatky muža doma. Dvadsať dolárov za kus,“ láka jeden v predajcov. Ďalší inzerenti si za podobné predmety pýtajú sumu od 15 do 50 dolárov. Falošné testy nájdete aj na portáloch Ebay či Amazon už od piatich dolárov. Predajcovia sa však poistili a predávajú ich "zo žartu" ako zábavné predmety, keď si chcete z niekoho vystreliť.

Pre dve čiarky pred súd

V Amerike sa o prípad začala zaujímať polícia. „Predstavte si, že ženatý muž má pomer. Milenka si kúpi test a potom ho vydiera, že ak jej nezaplatí finančné odškodné, ukáže test mužovej manželke,“ hovorí policajný dôstojník z Kansasu.

Hoci mnohé spoločnosti testy načierno veselo ponúkajú ďalej, osobe, ktorá ho použije, sa to prepiecť nemusí. V Amerike by ste za takýto podvod mohli čeliť obvineniu z ohovárania, „spôsobenia emocionálneho stresu“ alebo z „uvedenia do omylu“.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní