Informácie o vedľajšom úväzku letušiek priniesol japonský magazín "Shukan Post".

Bokovka japonských letušiek: Platený sex s pilotmi!

Platy japonských stewardiek za ostatných desať rokov klesli tak výrazne, že boli mnohé z nich nútené prilepšiť si naozaj bizarným spôsobom – erotickými službami pre pilotov.

Pracovať v japonských aerolíniách pre peniaze určite nie je hlavnou motiváciu tamojšieho personálu. Mzdy sú vraj také nízke, že si letušky začali privyrábať vlastným telom. V niektorých leteckých spoločnostiach fungujú hotové „bordelkluby“ s pasáčkou, ochotnými dievčatami a systémom znakov, ktorými sa personál medzi sebou dorozumieva.

Príklad? Ak si pilot pred letuškou priloží k nosu štyri prsty, znamená to, že je ochotný rozdať si to s ňou v hoteli a zaplatiť za noc 40 tisíc jenov (290 eur).

S informáciami o neštandardných bokovkách prišiel japonský magazín „Shukan Post“, ktorému sa zverila 30-ročná stewardka. Do aerolínií prišla v roku 2007 a platený sex medzi personálom bol vtedy už bežnou praxou.

Za hodinu stovky eur

V niektorých spoločnostiach to fungovalo takmer ako medzi prostitútkami na ulici – letušky mali medzi sebou osobu, ktorej sa so záujmom o vedľajší kšeft zverili, dali jej svoje číslo a tá sa potom stala ich pasákom. Keďže personál väčšinou prespáva v rovnakom hoteli, pracovať na vedľajší úväzok nebolo nič komplikované.

„Nikdy by mi nenapadlo, že budem robiť niečo také,“ vyhlásila slečna, ktorá chcela z pochopiteľných dôvodov ostať v anonymite. Ibaže ceny služieb boli viac ako lákavé. Úslužné stewardky mohli za jedno 90 minútové stretnutie zinkasovať aj 60 tisíc jenov (440 eur).

Podľa japonského ministerstva zdravotníctva, práce a sociálnych vecí v ostatných desiatich rokoch platy letušiek klesli dramaticky. Kým v roku 2004 bola priemerná ročná mzda zamestnankyne vo veku 25 – 29 rokov 4,98 milióna jenov, v roku 2014 to bolo už len 3,91 milióna (28 tisíc eur), informuje spravodajský portál Tokyo Reporter.

Na povolanie palubnej sprievodkyne sa navyše vzťahuje doba expirácie – ženám po tridsiatke sa mzda ešte viac zníži.

Príliš krátke sukne

V japonských aerolíniách nie je prostitúcia jediný škandál sexuálneho charakteru. Minulý rok vyvolala pobúrenie spoločnosť Skymark Airlines, ktorá svoje letušky navliekla do príliš vyzývavých uniforiem. Šaty im tesne obopínali postavu a lem sukne sa končil vysoko nad kolenami.

Z radov stewardiek sa vtedy ozvali protestné hlasy, že nový odev môže vyvolať sexuálne obťažovanie, informuje nemecký portál focus.de.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní