Budapešť bola hore nohami. Na svojich hriešne drahých „fárach“ sa tam preháňali celebrity

Jeden deň mu blahoželal Putin, na druhý deň sa už zo svojho víťazstva tešil so všetkými milovníkmi rýchlych kolies v Budapešti. V rámci obrovskej akcie, kde sa predstavili všetky rýchle a aj hriešne drahé autá, si Valtter Bottas vychutnával svoje sladké víťazstvo spred pár dní zo Sofie.

„Som pyšný na seba aj na svoj tým," prezradil čerstvý víťaz formuly F1 v Sofii 27-ročný Valtter Bottas.

„Gumovali“ Budapešť

Bez problémov rozdával fanúšikom podpisy, keď sa presúval popri trati, či zapózoval keď si ho chceli nadšenci odfotiť. So svojím rivalom Danielom Ricciardom potom predstavil šou, akú len málokedy vidieť. Na svojich formulách „zagumovali“ všade, kde sa na pripravenej trati v úplnom centre Budapešti dalo.

„Čau. Ako sa máš? Ideme na to? Fotíme, točíme?" opýtal sa bezprostredne Ricciardo a ochotne zapózoval pri svojom stroji, alebo so svojim tímom, keď sa na štarte pripravoval na šou.

Hŕba luxusu

Kvôli akcii bola zablokovaná takmer celý pondelok Andrássyho ulica a časť susediacej. Luxusné autá, i monoposty formuly 1 boli v centre Pešti vystavené už o deň skôr. Nechýbali mercedesy, Aston Martin, či samotné luxusné Ferrari. Všetky vystavené autá na ďalší deň ukázali, čo vedia na improvizovanom okruhu. Túrovali motory, dostávali autá do šmyku.

Táto akcia prilákala do centra Budapešti tisíce zvedavcov, a to nielen z Maďarska. Boli tu i Slováci, ktorí prišli len kvôli nej. „To, že tu bude aj čerstvý víťaz F1 zo Sofie, sme ani nevedeli, ale potešilo to. Popravde, videli sme len jeho formulu, ako brázdi trať. K nemu sme sa do blízkosti nedostali," prezrádza Prešovčan Peter, ktorý prišiel do Budapešti s celou partiou.

Škoda, že k jazdcom formuly 1 sa do úplnej blízkosti mohli dostať len V.I.P. hostia.


VIDEO Plus 7 Dní