"Mimozemská diaľnica" v Nevade. Takou je podľa mnohých aj záhadná Oblasť 51, ktorá je z tohto miesta vzdialená asi tridsať kilometrov.

CIA priznala tajomnú Zónu 51: Ukrýva v nej telo mimozemšťana?

Tajomný vojenský komplex, ktorý mal podľa milovníkov UFO ukrývať pozostatky návštevníkov z vesmíru, existuje.

Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) oficiálne pripustila existenciu prísne stráženej vojenskej zóny "Oblasť 51" v nevadskej púšti. CIA potvrdila, že oblasť slúžila napríklad na testovanie špionážnych lietadiel U-2 a Oxcart počas studenej vojny. Naopak, o mimozemšťanoch sa CIA nezmienila.

Prozaické účely

Ufológovia sa pritom domnievajú, že úrady v oblasti ukrývajú pozostatky mimozemšťana. Na oficiálnych mapách je miesto zakreslené iba ako vyťažená baňa, ale napríklad na Google Maps nie je znázornené vôbec.

Nové zverejnené dokumenty obsahujú mapu vojenského komplexu, ktorý leží približne 200 kilometrov severozápadne od Las Vegas, na okraji vyschnutého soľného jazera. Z podkladov vyplýva, že komplex bol využívaný na menej strhujúce účely ako pochovávanie ufóncov - teda predovšetkým na testovanie špionážnych zariadení. Dokumenty takisto odhaľujú, že areál vznikol ako súčasť testovacieho komplexu amerického úradu pre atómovú energiu.

Kde je mimozemšťan z Roswellu?

Ufológovia sú však presvedčení, že Zóna 51 stále skrýva napríklad pozostatky mimozemšťana z lietajúceho taniera, ktorý sa mal v roku 1947 zrútiť v blízkosti mestečka Roswell. Na túto tému bolo napísaných veľa kníh a natočených veľa filmov, vrátane snímky Deň nezávislosti z roku 1996. Písal o nej aj týždenník PLUS 7 DNÍ.

CIA dokumenty zverejnila na žiadosť pracovníka Národného bezpečnostného archívu Univerzity Georgea Washingtona Jeffreyho Richelsona. Ten sa zaujímal o históriu programu špionážnych lietadiel U-2.


  • ČTK
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní