Nenávidená: Macronova štátna tajomníčka pre rovnosť pohlaví Marlène Schiappová irituje radikálnych katolíkov, fašosféru a zabáva kolegov i médiá.

Členka vlády napísala knihu o sexe pre bacuľky. Teraz je pre to poplach

Medzi francúzskymi politikmi koluje erotická kniha Marlène Schiappovej, Macronovej štátnej tajomníčky pre rovnosť pohlaví. Na jej radách sa smejú popod fúzy.

Hoci má manuál o lepšom sexe pre bacuľky už sedem rokov, boom zažíva dielko sexi Korzičanky až teraz.

Macronova blízka

Francúzska štátna tajomníčka Marlène Schiappová (35) patrí k novej generácii politikov. Počas kampane Emmanuela Macrona to bola práve ona, kto počas mítingov zahrieval sály. Tamojšie médiá ju volajú Madame rovnoprávnosť. Desať rokov sa venuje feministickým témam, podporuje kontroverzné hnutie Femen, vedie organizáciu pracujúcich matiek a bloguje.

Ako mnohí iní v Macronovom tíme aj Schiappová k fešnému kandidátovi prebehla z inej strany. Od roku 2013 sedela za socialistov (PS) v zastupiteľstve okresu Le Mans. O jej osobnosti sa diskutuje. Priťahuje. Odpudzuje. Dlhá nespútaná hriva, výrazné črty, korzický charakter. A počas raketovej kariéry viacero krokov, ktoré sa jej teraz vracajú ako bumerang. Pikantná kniha: Názov jej knihy by sa dal preložiť ako Odvážte sa... milovať, keď ste pri tele.

Okrem iného v nej radí

„Ak neznesiete to, ako vyzeráte, skúste posledný trik - nakrúťte si vlastný erotický film. Tým, že si úlohu samy zahráte, uchváti vás energia tohto mininakrúcania a zabudnete na komplexy. Navyše, ani váš partner sa v tejto hereckej polohe nebude cítiť vo svojej koži a to vás zrovnoprávni.“ Aké polohy by mali objemnejšie ženy pri sexuálnych praktikách uprednostniť? Kde nájsť sexi spodnú bielizeň vo vašej veľkosti? Ako sa upraviť, aby ste vyzerali ako grécka bohyňa?

Tón rád, ktoré dáva Marlène bacuľkám, je humorno-erotický. Knižka má 121 strán, ale spôsobuje nevídaný rozruch. Posmešky kolegov by neboli také strašné ako to, že obsah kritizujú radikálni katolíci aj feministky.

Kritika z oboch strán

„Samozrejme, kniha chce byť vtipná, ale to neospravedlňuje všetko,“ myslí si blogerka Daria Marxová. Na svojom webe sa opisuje ako tučná, no za obliny sa nehanbí. Dielko Marlène nazýva „zmesou tučnofóbie a sexizmu“. Prekáža jej, že v jednej kapitole radí bacuľkám, aby na verejnosti nejedli sendviče, ale lízanka je vraj sexi. A nepozdáva sa jej ani to, že hlavným posolstvom je návod na to, ako sa majú bacuľky sexuálne správať - z pohľadu rozkoše muža. Pre uvoľnené mravy, ktoré knižka miestami propaguje, si Schiappová vyslúžila aj útoky od katolíckych združení.

A zdá sa, že Korzičanka sa stáva aj obľúbeným cieľom francúzskej fašosféry. Išlo o humor: „Išlo mi o to, aby som pomohla plnoštíhlym ženám vyjsť z geta,“ bráni sa Schiappová. „Nechápem, prečo sa všetci zaujímajú o knižku, ktorú som napísala pred desiatimi rokmi, keď odvtedy vyšlo asi ďalších pätnásť,“ obhajuje sa. „V tom, že všetci vyťahujú len túto jednu knihu, je snaha o moju diskreditáciu,“ myslí si, hoci súčasne pripúšťa, že sa mohla dopustiť „nemotorných“ viet - aj keď vychádza zo skúseností „obliniek a mužov, ktorí ich milujú“. No médiá Schiappovej vyčítajú aj inú knihu. Radí v nej, ako oklamať sociálku a predĺžiť si rodičovskú dovolenku. Nedávno zas prišli na to, že nemala poriadok v daniach a pri nástupe do funkcie musela štátu doplatiť asi tisíc eur.

  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].