Detskí vrahovia: Pubertiaci svoje obete zabili, potom sa vykúpali a sexovali

Doživotie. Toľko uložil súd v Anglicku dvom adolescentom za brutálnu vraždu.

Len 15 ročný chlapec a o rok mladšie dievča v apríli tohto roku zavraždili 49 ročnú ženu a jej dcéru v ich vlastnom dome. Podľa sudcu Charles Haddon-Cavea „šlo o hrôzostrašný zločin, ktorý má v novodobej kriminalistike len málo obdôb.“ Mladá dvojica, v tej dobe len 14 ročná, podľa vyšetrovateľov spáchala obzvlášť bezcitnú a brutálnu vraždu, najmä prvá obeť musela veľmi trpieť.

Ľútosť? Kdeže!

Zarážajúce na prípade je najmä to, že obaja previnilci neprejavili ani štipku ľútosti nad vykonaným skutkom. Priznali, že vraždu plánovali a svoje obete mali v úmysle zabiť. O život pripravili 13. apríla najprv matku Elizabeth Edwardsovú, ktorú chlapec bodol 8 krát do krku, aby nemohla volať o pomoc a zalarmovať susedov a varovať o pomoc svoje dieťa. Potom dvakrát bodol jej dcéru Katie, taktiež do krku. Úkladnú vraždu na dcére dokonal zadusením vankúšom.

Porota, ktorá sa na doživotí zhodla, si na pojednávaní vypočula, ako mladý pár po vražde použil kúpeľňu svojich obetí, kde sa spoločne vykúpali a užili si spoločný sex. Potom v rámci oddychu a pokoja vzhliadli zopár filmov. Taktiež v obývačke svojich obetí.

Mladé dievča najprv rovnakú vinu na čine odmietalo, avšak advokát na pojednávaní dokázal, že jej podiel na vražde je rovnaký ako mladého chlapca. O prepustenie z väznice, do ktorej ich v Nothinghame odsúdili na doživotné väzenie, môžu požiadať o 20 rokov.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní