Odvážna: Takto predstúpila pred zákonodarcov. Odhodlaná, vyrovnaná a úprimná.

Dievča znásilnil, oplodnil, prinútili ju k manželstvu. Mala jedenásť rokov

Bola žiačkou základnej školy, keď ju prinútili vydať sa. Za muža, ktorý ju psychicky i fyzicky týral a znásilňoval. Na svadbu jej prišla celá rodina

Keď mala Sherry Johnson osem rokov, znásilnili ju. V desiatich čakala dieťa a v jedenástich bola prinútená svojho tyrana si vziať za manžela. Vlastnou matkou. Nejde o jeden z najhorších filmov histórie, príbeh je skutočný a odohral sa na Floride v Amerike. Dievča roky mlčalo. Ako inak – vyrastalo pod nadvládou tyrana, vo fyzickej a psychickej bolesti, oporou jej nebola ani rodina. Po dlhých rokoch mlčania, vyrovnaná so svojou minulosťou, predstúpila pred ľudí. Tvrdí, že miestna cirkev nútila jej mamu, aby si Sherry chlapca, s ktorým čaká dieťa vzala. Vraj sa to vzhľadom na okolnosti patrí – aj keď má len 11 rokov, je predsa tehotná. A tak sa Sherry v detskom veku vydala za 20 ročného muža, s ktorým už mala dieťa.

Mala len 11 a už sa vydávala. A dieťa ju čakalo doma.
Mala len 11 a už sa vydávala. A dieťa ju čakalo doma.
Foto: Reprofoto CNN

Zmena v zákone

Po tom, ako so svojím príbehom predstúpila pred ľudí, vyvolala v štáte Florida doslova prevrat v zákonníku. Guvernér Floridy, Rick Scott sa pre média vyjadril, že po hlasovaní snemovne podpíše navrhovaný zákon. A to legislatívne zakázať, aby deti do 17 rokov mohli vstupovať do manželských zväzkov. „Veľmi sa z toho teším. Mojim cieľom nebolo zmeniť svoj osud, to už nejde. Chcem však chrániť deti. Pred zväzkom a traumou, ktoré ich poznačia na celý život,“vyjadrila sa pre CNN.

Jej prejav rozhodol: Na Floride čaká nový zákon už iba na podpis guvernéra.
Jej prejav rozhodol: Na Floride čaká nový zákon už iba na podpis guvernéra.
Foto: Reprofoto CNN

V Spojených štátoch sú stále krajiny, kde je manželstvo neplnoletých dovolené, a dokonca prekvitá. Mnoho zväzkov je výplodom mladej rýchlo vzplanutej lásky, ale stáva sa, že do manželstiev vstupujú neprimerané mladé dievčatá, často z donútenia.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní