Domy pod vodou, spustošená krajina. Hurikán zasiahol Ameriku, Trump klimatické zmeny stále popiera

Tisíce evakuovaných ľudí a prepísané meteorologické mapy. To je doterajšia bilancia tropickej búrky Harvey na území amerického Texasu.

Začiatkom týždňa evakuovali z Hustonu v Texase desaťtisíce ľudí. Na pevninu totiž udrel hurikán Harvey. Tropická búrka, ktorá nabrala plnú silu v oceáne a počas týchto dní si cestu razí cez pevninu.

Foto: TASR

Úrady predpokladajú, že 30 tisíc ľudí bude potrebovať náhradné ubytovanie a ďalších 450 000 Američanov požiada o náhradu materiálnej škody. Médiá, s odvolaním sa na miestne záchranné zložky, udávajú, že o život zatiaľ prišlo až 5 ľudí. O bezpečnosť a záchranu najohrozenejšieho obyvateľstva sa staralo 3000 záchranárov.

Zmení pohľad na vec?

Tropické búrky, teploty presahujúce 50 stupňov Celzia, topiace sa ľadovce, sneh na Sahare. To je len zopár dôkazov klimatických zmien, na ktorých sa, podľa vedcov, najviac podieľa samotný človek. Výrubom lesov, pustošením krajín odpadkami, drvivým využívaním neobnoviteľných zdrojov. Najväčší skeptik voči týmto faktom je práve prezident Donald Trump.

Foto: TASR

Ten sa niekoľkokrát oficiálne vyjadril, že zmena klímy sa nedeje, globálne otepľovanie neexistuje, a všetko je presne tak, ako pred 100 rokmi. V Texase už vyhlásil najväčší stupeň ohrozenia prírodným živlom. Celý svet dúfa, že mu to konečne otvorí oči a prijme fakt, že príroda nám začína vracať zlé správanie.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní