Pelješac: V okolí chorvátskeho polostrova polícia pátra po nezvestnom Čechovi.

Dráma na Jadrane: Chorvátska polícia celú noc pátrala po nezvestnom Čechovi. Zatiaľ bez úspechu

Nešťastný turista doplatil na netradičnú námornú dopravnú nehodu.

Chorvátska polícia od stredy večer pátra po českom turistovi. Ten sa na gumenom člne zrazil s desaťmetrovým motorovým plavidlom, na ktorom bol štvorčlenná chorvátska rodina. "Pátranie, do ktorého sa zapojilo aj sedem súkromných lodí, zatiaľ neprinieslo žiadne výsledky," citoval denník Slobodna Dalmacija chorvátske ministerstvo námorníctva, dopravy a infraštruktúry. Ako dodala, chorvátski občania neutrpeli žiadne zranenia.

Podľa denníka na gumenom člne bol český občan, narodená v roku 1983. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie námorného incidentu.

Jazyková bariéra

Nehody českých turistov na Jadrane sú časté a pomerne kuriózne. Len pred niekoľkými dňami v pobrežnom mestečku Sveti Filip a Jakov sa nemenovaný Čech pri prechádzke mestom omylom zatúlal do dvoru nemenovaného 62-ročného Chorváta. Ako informuje Jutarnji list, ten na neho najprv zaútočil verbálne a - keďže Čech veľmi nerozumel jeho slovám - potom aj fyzicky. Turista vyviazol s menšími zraneniami.


  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní