Neúctivý nekrológ: Deti zosnulej matky napísali, že svet bude bez nech lepším miestom a nebude im chýbať. Matka súrodencov opustila.

Drsný odkaz zosnulej matke: Svet je bez teba lepším miestom, chýbať nám nebudeš!

Ukrivdené deti za matkou nežialia.

So zármutkom oznamujeme, že nás opustila milovaná osoba, keby sa nejako takto začínal nekrológ, nikto by sa nad ním nepozastavil. Lenže taký, v ktorom nie je ani štipka zármutku vyvolá reakciu.

Deti v nekrológu o svojej matke napísali, že „bez nej bude svet lepším miestom“ a že im „nebude chýbať“. Upozornili tak na svoj zármutok, nie z toho, že im matka zomrela, ale že sa o nich nestarala.

Nekrológ 80-ročnej Kathleen Dehmlowovej sa objavil v Redwood Falls Gazette a ihneď sa začal pre svoju nezvyčajnosť šíriť internetom. On-line verziu nekrológu neskôr vymazali. Nekrológ kvôli urážlivému obsahu odmietli zverejniť miestne noviny v Springfielde.

Drinky a párty

Syn zosnulej, 58-ročný bývalý boxer a vojnový veterán Jay Dehmalo pre Daily Mail vysvetlil, prečo sa spolu so staršou sestrou, 60-ročnou Ginou rozhodli publikovať nekrológ odhaľujúc v ňom pre nich dlhé roky pochovanú krivku. Súrodencov totiž vychovávali starí rodičia. Matka ich potom, čo otehotnela s mladším bratom svojho manžela, opustila a odsťahovala sa do iné štátu, do Kalifornie.

Nápad na nekrológ dostala Gina, keď sa od sesternice dozvedela, že jej matka leží na smrteľnej posteli. Jay nebol proti. Keď si nekrológ prečítali jeho priatelia, boli prekvapení, domnievali sa, že matka mu zomrela pri autonehode alebo niečo také. Sestra zosnulej Kathleen povedala, že nekrológ je nepríjemný a „mimoriadne ublížil rodine“. Jay sa obhajuje, že nikto netuší, čím si ako malí prešli. Obaja biologickí rodičia súrodencov podľa Jaya milovali „drinky a párty“.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní