Na uliciach chorvátskeho Záhrebu treba preskakovať hory snehu. Balkán zasiahlo prudké sneženie a mráz uplynulý víkend.

Foto dňa: Európu trápi sneh

Cez víkend zasiahlo viaceré európske krajiny husté sneženie, ktoré na niektorých miestach strieda poľadovica. Počasie skomplikovalo aj dopravu.

Následky nedeľného a nočného sneženia v pondelok komplikovali život aj vodičom v Českej republike. V Libereckom kraji sa kvôli snehovej kalamite na čas zastavila premávka na železničnej trati z Frýdlantu do Jindřichovíc pod Smrkem. Hlavné cesty v českej metropole Praha sú po snežení zjazdné so zvýšenou opatrnosťou. Pražská Technická správa komunikácií (SK) nasadila od skorého rána stovky ľudí na čistenie chodníkov. Dnes sa teploty dostanú v ČR nad nulu a celej krajine hrozí večer poľadovica.

Takto vyzerá situácia na srbských cestách. Foto: SITA

V Srbsku desiatky úrazov

Husté sneženie a poľadovica zasiahli cez víkend Srbsko a výrazne skomplikovali dopravu v tejto balkánskej krajine. Najťažšia situácia bola vo Vojvodine a meteorológovia upozornili, že do štvrtka 13. decembra bude krajinu sužovať mrazivé počasie a sneženie.

Záchranná služba v Novom Sade zasahovala od dnešných ranných hodín viac ako 20-krát v prípadoch pádov a zlomenín na zľadovatených chodníkoch a uliciach, informovala agentúra Tanjug s odvolaním sa na miestne nemocničné zdroje.

Gréci zavreli školy

Studená vlna zasiahla aj severné oblasti Grécka. V okolí malého mesta Florina v pondelok ráno namerali mínus jeden až päť stupňov Celzia, mnohé cesty boli zjazdné len so snehovými reťazami.

V Aténach však svietilo slnko a teploty dosahovali 11 stupňov Celzia. Na ostrove Kréta namerali 14 stupňov Celzia, uviedla tlačová agentúra DPA.

Školy vo Florine zostali počas dnešného dňa zatvorené, mrznúť by malo aj najbližšie dva dni. V severogréckom prístavnom meste Solún počasie spôsobilo chaos v doprave. Kvôli mrznúcemu dažďu došlo k viacerým dopravným nehodám.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • TASR
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní