Udalosť v meste Pushkar láka aj návštevníkov zo zahraničia. Okrem sprievodných podujatí je lákadlom prezentácia a predaj dobytka.

Foto dňa: India ožila veľtrhom dobytka

Indický Radžastan od stredy žije dlho očakávanou udalosťou. V posvätnom meste Pushkar sa koná tradičný veľtrh dobytka, ktorý pripadá na obdobie počas splnu mesiaca.

Dvojtýždňové podujatie je bohaté na množstvo atrakcií, vrátane futbalového zápasu medzi indickým a zahraničným tímom či svadobného sprievodu. Hlavným lákadlom je však, pochopiteľne, prezentácia a predaj dobytka a koní.

Festival pravidelne láka do mesta množstvo turistov, najmä tí zahraniční prídu dokonca už týždeň vopred. Miestni ľudia prispievajú k slávnostnej nálade oblečení v pestrých krojoch.

Foto: TASR

Pozrite si ďalšie fotografie vo fotogalérii.

Okrem množstva športových a kultúrnych aktivít, napríklad tanca tiav a koní a ťavích pretekov, sú súčasťou podujatia aj náboženské obrady. Večer ožije modlitbami, počas ktorých účastníci položia do rieky malé hlinené lampy.

Turisti budú môcť tento rok po prvýkrát navštíviť posvätné mesto Pushkar po železnici - novú stanicu dokončili iba v decembri minulého roka. Všeobecne sa predpokladá, že návštevníkov zo zahraničia bude tentoraz menej.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní