Obyvatelia Južnej Kórey sledujú správu o zrušení štartu rakety Space Launch Vehicle-1 na obežnú dráhu. Titulok na obazovke hlási, že štart bol zrušený.

Foto dňa: Južná Kórea zrušila štart svojej prvej rakety

Južná Kórea chcela vo štvrtok na tretí pokus zrealizovať vypustenie svojej prvej nosnej rakety Naro-1 s výskumným satelitom na palube. Ostalo však len pri prípravách, misiu napokon zrušili.

Tento týždeň sa v Južnej Kórei začala aj prezidentská kampaň, ktorá vyvrcholí voľbami 19. decembra. Počas volieb svojho južného suseda často spúšťa jadrovú alebo raketovú aktivitu Severná Kórea. Možno už v decembri alebo januári vypustí raketu dlhého doletu, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na juhokórejské vojenské zdroje.

Raketa na odpaľovacej rampe v Naro Space Center v juhokórejskom Goheungu. Foto: TASR

Satelitné zábery zo severozápadu KĽDR v pondelok odhalili zvýšenú aktivitu na predpokladanom mieste vypustenia rakety, čo nasvedčuje tomu, že tento komunistický štát je v poslednej fáze prípravy vypustenia rakety. "Máme jasné dôkazy o tom, že sa chystá odpálenie rakety," citovala vysoký vojenský juhokórejský zdroj tlačová agentúra Jonhap s odvolaním sa na satelitnú fotografiu vyhotovenú americkou spoločnosťou DigitalGlobe.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • TASR
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní