Ivan Gašparovič

Gašparovič v spoločnosti Seagala a Depardieua: Neuveríte, kde sme natrafili na slovenského exprezidenta!

Život je o nečakaných zážitkoch. To si pomyslel Andrej, ktorý na túre v Kazachstane zbadal exprezidenta Ivana Gašparoviča.

Bývalé hlavné mesto Kazachstanu Almati, ktoré je zároveň najväčším obývaným mestom, bolo niekoľkokrát zničené zemetraseniami. Teraz ho milovníci turistiky navštevujú pomerne často, aj vďaka tomu, že stále patrí medzi centrum kultúry a kazachstanskej histórie. Pred niekoľkými rokmi, keď sa ešte hrdilo statusom hlavného mesta, bolo aj politicky silné. Práve v týchto časoch ho navštívil aj bývalý prezident SR Ivan Gašparovič s manželkou. V televíznej veži, ktorá je v meste blízko najvyššieho štítu, za sebou zanechal stopu.

Ivan Gašparovič na oficiálnej návšteve Kazachstanu v roku 2010.
Ivan Gašparovič na oficiálnej návšteve Kazachstanu v roku 2010.
A.G.

V spoločnosti s hviezdami

„Boli sme sa pozrieť v televíznej veži, a skoro som odpadol. Zrazu na mňa vykukla fotka Gašparoviča so ženou. Bolo to skutočne prekvapenie,“smeje sa turista Andrej. Fotografia bývalého prezidenta visí na pamätnej stene vedľa takých hviezd, ako sú Gerard Depardieu či Steven Seagal.

V exkluzívnej spoločnosti: Pri Ivanovi Gašparovičovi visia fotky známych osobností.
V exkluzívnej spoločnosti: Pri Ivanovi Gašparovičovi visia fotky známych osobností.
A.G.

S manželkou Silviou navštívili Almatu v roku 2010, stretli sa aj s bývalým primátorom hlavného mesta Akhmetzhan Yessimovom. S tým ich zvečnil fotograf a fotografia z pamätného momentu visí priamo v televíznej veži ako pocta oficiálnej návštevy bývalého prezidenta.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].