Maurizio Gucci s Patriziou Reggiani v časoch fungujúceho manželstva.

Gucciho exmanželke poradila zabiť dediča módneho domu bosorka

Patrizia Reggiani, ktorá si objednala vraždu dediča módneho domu Maurizia Gucciho, opustila po 16 rokoch väzenie.

Pre Patriziu Reggiani (65) sa začal v pondelok nový život. Žena strávila 16 rokov vo väzení za vraždu svojho exmanžela a dediča módneho domu Maurizia Gucciho. Teraz si má zvyšok svojho 26-ročného trestu odpykať v rámci sociálnych prác. Rozhodli o tom milánske justičné orgány.

Popri tom bude pracovať ako poradkyňa módneho domu. "Nemôžem sa dočkať, kedy nastúpim na dobrovoľnú charitatívnu prácu," povedala žena, ktorú v minulosti v Taliansku volali "Lady Gucci". Dnes žije so svojou matkou.

Talianska Liz Taylor

Reggianiovú prepustili z väzenia už na jeseň 2013 a odvtedy čaká, akú prácu jej pridelia. Roky väzenia jej ubehli rýchlo. "Cítim sa dobre a mlado," povedala Reggiani nedávno jednému novinárovi. Pred jej odsúdením v roku 1998 však viedla úplne iný život. Prepychový.

Patrizia Reggiani a dedič módneho domu Gucci sa zosobášili v roku 1973. Mladá manželka motivovala svojho muža, aby dokončil právnickú školu. Keď sa potom komplikovaný vzťah medzi Mauriziom a jeho otcom upokojil, bol povýšený do manažmentu rodinného impéria. V tom čase mal pár už dve dcéry.

Reggiani považovali za Liz Taylorovú Talianska. V 80-tych rokoch sa manželstvo za dramatických okolností skončilo. Maurizio Gucci opustil Reggiani s mladšou ženou a rozpútala sa rozvodová bitka. Reggiani prišla o svoj spoločenský status a ešte jej aj objavili nádor na mozgu.

V nasledujúcich rokoch sa Reggiani zoznámila s vešticou a bosorkou Pinou Auriemmou. Tá jej poradila, aby si na Maurizia Gucciho najala profesionálneho zabijaka a tak pomstila svoj osud.

Vražda za vyše pol milióna

Dvadsiateho siedmeho marca 1995 Benedetto Ceraulo zastrelil 46-ročného Maurizia Gucciho pred jeho kanceláriou v elegantnej Via Palestro v centre Milána. Vrah za to zinkasoval 600 000 lír (okolo 253 000 eur).

Podľa obžaloby to bol chladnokrvný zločin. Reggiani, ktorú medzičasom nazývali "čierna vdova", neuniesla samotu. Konala z túžby po peniazoch, z nenávisti a závisti. Sama však stále hovorila o svojej nevine a o sprisahaní.

Všetci piati obžalovaní - Reggiani, nájomný vrah Cerailo, dvaja jeho komplici i veštica Auriemma - boli odsúdení na 19 až 29 rokov väzenia.

  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].