Mladík sa zobudil na to, ako mu praská lebka a medveď ho ťahá z kempu. Na hlavu mu zostali stopy po útoku.

Hororový letný tábor: Mladík (19) sa zobudil na to, ako mu praská lebka a medveď ho ťahá z kempu

Scéna ako z hororu sa odohrala v letnom tábore. Mladík sa zobudil na praskot a neznesiteľnú bolesť. Po chvíli si uvedomil, že nejde o nočnú moru, ale praskanie vychádza priamo z jeho hlavy, do ktorej sa mu zahryzol medveď a snaží sa ho odtiahnuť preč z kempu.

Zamestnanec kresťanského tábora v Colorade zažil noc, na ktorú len tak nezabudne. Po scéne ako zo scenára z hororu musel vyhľadať lekársku starostlivosť.

Zuby narazili na lebku

Dylan (19) si podľa jeho slov sprvu myslel, že sa mu sníva, po praskavom zvuku a nesmiernej bolesti rýchlo precitol. V hlave mal zaryté tesáky medveďa čierneho, ktorý sa ho podľa hovorkyne parku Colorado Parks & Wildlife Jennifer Churchillovej snažil odtiahnuť z kempu, píše CNN.

„Myslím, že praskavý zvuk boli jeho zuby, ktoré narazili na lebku,“ opísal otrasný zážitok Dylan. „Schmatol ma... a vytiahol. Potom sa mi zahryzol do zadnej časti hlavy a potiahol.“

Ťahal ho celú večnosť

Medveď ťahal mladíka asi tri metre, kým sa zviera podarilo ďalším zamestnancom tábora vyplašiť. „Keď ma ťahal, mal som pocit, že to trvá večnosť.“ Dylan, našťastie, obišiel len s ranami na hlave, ktorú mu ošetrili v nemocnici.

Nevyprovokovaný útok čierneho medveďa nie je podľa hovorkyne parku obvyklý a dané zviera bude odstránené. Nebezpečného medveďa totiž podľa Churchillovej nemôžu tolerovať. Ako pripomenula, keďže sa kemp nachádza v horách, je tu možnosť stretu s divo žijúcimi zvieratami, preto ich zamestnanci prechádzajú školením.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní