Úsmevy v koncentráku. Bizarné?

Hrôza vo farbách: Pozrite si prvé farebné fotky z koncentrákov

Aj temnota môže mať svoje farby. Dôkazom sú fotografie z nemeckých lágrov.

Toto nie sú zábery z filmov o druhej svetovej vojne. Dívate sa na číru realitu. Možno trochu prifarbenú pózami, ku ktorým boli vyzvané objekty pred fotoaparátom. Vlastne doslova prifarbenú.

Farebné snímky pochádzajú z prvých koncentračných táborov, ktoré vznikli v Nemecku krátko po tom, ako sa Adolf Hitler vo februári 1933 stal ríšskym kancelárom. Nie je jasné, odkiaľ konkrétne pochádzajú, pravdepodobne z Oranienburgu, Esterwegenu alebo z Dachau. Fotografie uverejnil portál Vintage Everyday.

Farebné fotky vznikli pravdepodobne v roku 1933.Foto: vintag.es

Pri pohľade na mierne úsmevy väzňov trochu mrazí, hoci v tomto období ešte koncentráky neboli továrňami na smrť, ktorými sa stali neskôr. Prvé sústreďovacie zariadenia slúžili na zadržanie a mučenie politických oponentov a odborových predákov. Zhromažďovali približne 45 tisíc väzňov. V krátkom časovom horizonte sa rozšírili nielen po celom Nemecku, ale aj po Európe.

Pozrite si celú fotogalériu


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní