Splnili si sen. Ivan Tásler a jeho manželka získali lístky zásahom osudu.

Hudobný festival snov: Americkú Coachellu neobišli hviezdy z celého sveta

Na Coachellu do Kalifornie už nechodí len výkvet Hollywoodu.

Kto nejde na hudobný festival Coachella, ktorý je vzdialený od Los Angeles asi 200 kilometrov, ako keby k hollywoodskej zlatej mládeži ani nepatril. Každoročne sem počas dvoch víkendov prúdia desaťtisíce mladých Američanov. Kochať sa môžu najväčšími hviezdami rôznych žánrov, od rocku, indie, hip-hopu až po elektronickú hudbu.

No niekedy sa zdá, že ešte viac potrebujú ukázať seba. Tento rok sa tu zastavila Paris Hiltonová s výstrihom po pupok, bradavky prevetrala Kylie Jennerová a čerstvú lásku ukázala speváčka Katy Perryová a herec Orlando Bloom. Dievčatá v kalifornskom údolí ohuroval starší syn Victorie a Davida Beckhamovcov Brooklyn. Syn Arnolda Schwarzeneggera Patrick sa venoval len jednej blondíne. So zafarbenými vlasmi dorazila šestnásťročná dcéra herečky Reese Whiterspoonovej Ava i Frances Bean Cobainová, dcéra zosnulého frontmana kapely Nirvana.

A niekde medzi nimi sa pohybovali aj známi Slováci. Hudobný sen si tu plnili Ivan a Anička Táslerovci. A zatiaľ čo sa hokejista Marián Gáborík liečil zo zranenia, jeho priateľka Ivana Surovcová lietala po festivale s priateľkami ďalších hokejových hviezd. Oproti triezvemu stylingu na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda ukázala Američanom podstatne viac.

Čítajte viac:

Konečne to priznali: Jana Krischner a Ivan Tásler roky tajili svoj búrlivý románik

Nikoho neprenasledovali

Ikonický kalifornský festival vlani zarobil 85 miliónov dolárov, navštívilo ho až 200-tisíc ľudí.

Skôr než fotografie z koncertov sa však do sveta šíri festivalová móda v podaní celebrít. „Modelka Alessandra Ambrosiová je tam vždy, dosť sa ukazuje. Leonardo Di- Caprio chodí stále inkognito, aby ho nikto nepoznal. V sobotu mal párty v dome, ktorý si prenajal v okolí. Kylie Jennerová sa práve rozprávala v zákulisí s nejakými dievčatami,“ opísala nám svoje zážitky modelka Katarina Van Derham, ktorá má slovenské korene, no už roky žije v Los Angeles.

„Slovákov som však žiadnych nestretla, a to bol môj druhý rok na Coachelle,“ dodala, hoci na slávny festival tento rok neplánovane zavítal slovenský muzikant Ivan Tásler s manželkou Annou. O výlete rozhodla náhoda. „Prečítala som si niekde, že na Coachelle majú po rokoch vystúpiť Guns N’ Roses v starej zostave. Ivan si hneď nato pozrel stránku festivalu a zistil, že o pár minút sa začína oficiálny predaj vstupeniek. Vedeli sme, že sa každý rok vypredajú online asi tak do hodiny. Okamžite sme sa rozhodli, že to aspoň skúsime. A ono sa to podarilo,“ napísala nám zo Spojených štátov blogerka a hudobníkova manželka Anna Tásler.

Kvôli festivalu preleteli obaja pol zemegule, no vraj to stálo za to. A nie kvôli svetovým celebritám. „Nebol čas stalkovať ich. Ak aj nejaké okolo boli, nevšimla som si ich. Organizácia bola perfektná. Pri stánkoch s jedlom, drinkmi ani pri vstupe, ani inde nevznikali rady. Všetko šlo úplne hladko. A milí organizátori, ktorí vás s úsmevom vítajú pri bráne, pri vchode do music stanov, si s vami dávajú ,high five‘. Pri odchode vám s úsmevom ďakujú za účasť,“ vraví Anička.

Čítajte viac:

Marián Gáborík si Ameriku vychutnáva: Plážový život mi vyhovuje

Prenajali si dom

Známa dvojica neskončila v meste Indio, kde sa hudobný festival koná, v nepohodlnom stane. „Myslím si, že trend stanovania nie je na Coachelle taký bežný ako u nás. Všetky ubytovacie možnosti v okolí sú v tomto období vždy plne obsadené návštevníkmi festivalu. Z Palm Springs, kde sme mali prenajatý dom, sme sa autobusom dostali pohodlne každý deň na festival do India asi za trištvrte hodiny,“ rozpráva s nadšením Anna, no Katarine Van Derham sa to aj tak zdá málo.

„Áno, organizácia je skvelá. Napriek tomu nie je jednoduché sa prepravovať. Parkovisko je až sedem míľ (asi jedenásť kilometrov) od miesta, kde necháte auto, a za 60 dolárov na víkend sa vozíte shuttle busom. Túto službu využíva veľa ľudí, keďže väčšinou ide o skupiny ľudí, ktorí si prenajmú domy v okolí, kde si potom robia párty. Mimochodom, stanové miesto na festivalovom poli si musíte predplatiť pár mesiacov vopred. V tomto ročnom období sú v Palm Springs veľké horúčavy, takže ľuďom, ktorí spia v stanoch, nezávidím. Vidíte ich so zapnutými fénmi alebo ležia na zemi ako mŕtvi. Panuje tu však skvelá atmosféra.“

Móda? Nič „moc“

Apartmán si s priateľkami podľa Instagramu prenajala zrejme Ivana Surovcová. A tam v sparnom počasí ukazovala viac, než zvykne doma na Slovensku. Bežní Američania však až taký dôraz na výzor nekladú. „Z módy som dosť sklamaná. Áno, celebrity sú pekne vyobliekané, ale tisícky ľudí vyzerajú „trashy“, bez štýlu. Prvý víkend tam veľmi fúkal vietor, takže veľa ľudí malo na tvári masku a hlavne okuliare,“ tvrdí Katarina a prirovnáva festival k Woodstocku.

Vraj už chápe, prečo naň hipisáci radi spomínajú. Aspoň raz zažiť Coachellu bolo na zozname vecí, ktoré chcela v živote okúsiť Anna Tásler. „Absolútne to splnilo moje predstavy. Kombinácia skvelej atmosféry, nálady, hudby a inšpiratívnych ľudí, k tomu ešte prostredie - palmy a super počasie,“ hovorí. A čo Guns N’Roses? „Škoda len Axlovho zranenia, pre ktoré musel celý koncert presedieť. Ale aj tak to odspieval ako pán.“ Mimochodom, čo sa na Coachelle pije? „Veľa piva,“ tvrdí Katarina. „Kúpite ho na vyhradených miestach a hneď ho musíte aj vypiť. Keďže dotyčný musí mať nad dvadsaťjeden rokov a festival je otvorený aj mladším.“


VIDEO Plus 7 Dní