Každý poriadny džihádista potrebuje veľa seba aj ženu. Lákajú ich na romantické zájazdy po Sýrii a Iraku.

Islamskí radikáli hľadajú ženy pre džihádistov: Bude aj romantika

Islamský štát ponúka svadobné autobusové zájazdy naprieč Sýriou a Irakom. Otvoril si kanceláriu, prostredníctvom ktorej láka ženy vydať sa za prívržencov džihádu.

Extrémistickí islamisti si možno kladú otázku, ako by mohli osláviť najšťastnejší deň svojho života – ak zaň vôbec možno v ich prípade považovať svadobný deň.

Islamský štát, ktorý oficiálne vyhlásili na severe Iraku a Sýrie v júni, prišiel s neobvyklým nápadom. Ponúka mladým manželským párom autobusový výlet po oboch krajinách. Cieľom je upevniť okrem ich vzájomnej súdržnosti aj lásku k džihádu.

Romantika á la svätá vojna

V provincii Aleppo na severe Sýrie vznikla kancelária, ktorá má pomôcť ženám „nájsť džihádistu svojich snov.“ Zameriava sa na slobodné ženy alebo vdovy, ochotné vydať sa za islamských bojovníkov. Zbiera ich identifikačné údaje, aby potom ženbychtiví islamisti mohli prísť priamo do ich domu a požiadať ich o ruku.

Novomanželské páry sa potom môžu vydať na romantické medové týždne – nasadnúť do autobusu a obdivovať krásy krajiny v čerstvo vyhlásenej moslimskej teokracii. Autobusy budú merať každé dva týždne cestu zo sýrskeho Raqamu do irackého Anbaru. Zdobiť ich budú výrazné čierne vlajky a cestujúcim budú po celý čas vyhrávať džihádistické skladby, spresňuje agentúra AFP.

Exkurzia bez pamiatok

Nelegálne mimomanželské aféry počas cesty rozhodne nehrozia. Islamskí radikáli trestajú cudzoložstvo verejným ukameňovaním. Účastníci zájazdu však zrejme neuvidia mnohé pamiatky, najmä viaceré slávne staré šiitske svätyne, ktoré bojovníci z Islamského štátu stihli vyhodiť do povetria, konštatuje britský portál dailymail.co.uk.

Islamský štát vládol na Blízkom východe stovky rokov a extrémistické skupiny dlho snívali o jeho obnovení. Sunnitskí militanti, ktorí sú pri moci na severe a východe Sýrie a zmocnili sa tiež rozsiahlych území na severe susedného Iraku, v júni 2014 oficiálne vyhlásili na tomto území Islamský štát - kalifát. Čelia obvineniam z radu zverstiev, vrátane únosov, vrážd, kameňovania popráv.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní