Karma je zdarma. Muža, ktorý vraždil chránené zvieratá, pravdepodobne zožrali krokodíly

Lovil slony a levy, predpokladá sa, že ho zjedli krokodíly. V dvoch jedincoch totiž našli ľudské pozostatky.

Minulý týždeň Scott van Zyl lovil so svorkou psov v Zimbabwe chránené zvieratá. Svojimi počinmi sa neštítil pochváliť sa sociálnych sieťach.

Foto: Facebook

Foto: Facebook

The Indeptendent informoval, že lovecké psy, ktoré robili poľovníkovi spoločnosť, sa vrátili späť do tábora, v ktorom mal van Zyl zaparkovaný svoj Jeep. V aute sa našli aj jeho veci, ale po poľovníkovi, ktorí sa vyžíval v love chránených exotických zvierat ani stopy.

Nosorožce, leopardy, antilopy

Záchranné tímy okamžite zmobilizovali helikoptéry, pátrací tím a potápačov. Niekoľko hodín intenzívne prečesávali oblasť, v ktorej bol lovec videný poslednýkrát. Napokon našli stopy, ktoré ich priviedli k ruksaku nezvestného. Priamo na brehu rieky. To primälo vyšetrovateľov k tomu, aby okrem samotnej vody prehľadali aj zvieratá. Hlavný vyšetrovateľ potvrdil pre spomínaný portál, že pracujú s hypotézou, že ľudské pozostatky nájdené v dvoch krokodíloch môžu patriť práve Scottovi.

Foto: Facebook

Foto: Facebook

Van Zyl bol profesionálny lovec, ktorý organizoval Safari výlety pre zákazníkov. Jeho internetová stránka SS Pro Safaris uviedla, že pri častých výletoch lovil najmä byvoly, levy, leopardy, nosorožce a antilopy.

Prečítajte si aj zaujímavý výber z magazínov


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní