Konečne spravodlivosť? Pri teroristickom útoku zabili dievčatko, Irán a Sýria zaplatia rodičom milióny eur!

Len trojmesačné dievčatko prišlo o život pri útoku, ku ktorému sa prihlásil Hamas.

Mladý len 21 ročný terorista Abed Abdelrahman Shaludeh vrazil autom do kočíka, v ktorom spalo trojmesačné dievčatko Haya Zissel-Brown. K útoku došlo v roku 2014 na vlakovej stanici v Jeruzaleme.

Ďalšie obete a trpiaci

Rodičia dieťaťa taktiež utrpeli fyzické zranenia, a, nesporne, aj psychické. Pri útoku bol zabitý aj 22 ročný študent, ktorý prišiel do Jeruzalema konvertovať na judaizmus.

Foto: Internet

Posledná fotografia kompletnej rodiny. Foto: Internet

K ohavnému činu sa prihlásil Hamas, dokonca sa o skutku vyjadril pochvalne. Rodičia sa po spamätaní sa zo šoku rozhodli riešiť veci právne, keďže dieťa bolo oficiálne občanom Spojených štátov amerických, a podali žalobu na Irán a Sýriu, ktorí sa k financovaniu niektorých teroristických skupín hlásia.

Závratná suma

Obaja sponzori zverských zložiek budú teraz musieť zaplatiť rodičom ako kompenzáciu za smrť dieťaťa 178 miliónov dolárov. „Toto rozhodnutie amerického súdu vydáva jasný signál všetkým, ktorí financujú terorizmus po svete, a teda prispievajú ku krviprelievaniu nevinných ľudí,“ vyjadril sa právnik víťaznej strany. „Budeme sa snažiť aj naďalej akýmkoľvek právnym spôsobom zabezpečiť, aby Irán a Sýria platili za to, že prispievajú k svetovému teroru,“ dodal.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní