Posledné účastníčky, ktoré sa na Miss World predvádzali v plavkách, boli tie v roku 2014. Na snímke aktuálna kráľovná Rolene Straussová (v strede), za ňou Maďarka Edina Kulcsarová a Američanka Elizabeth Safritovová (vpravo).

Koniec missiek v bikinách: Na Miss World promenáda v plavkách nebude

Aj tak sa nikto nezaujíma o ich zadky, zdôvodňujú organizátori súťaže Miss World svoje rozhodnutie zrušiť promenádu v plavkách.

Organizátori medzinárodnej súťaže Miss World prekvapujú. Oznámili, že najbližší ročník sa bude musieť zaobísť bez typickej misskovskej disciplíny – promenády v plavkách. Dôvod? „Naozaj sa nemusím pozerať na to, ako sa ženy prechádzajú hore-dole v bikinách. Nič to pre ne neznamená a vlastne pre nikoho z nás,“ vyhlásila šéfka organizácie Julia Morley.

A doložila tvrdenie, ktorému asi len málokto verí: „Je jedno, či má niektoré dievča väčší zadok ako druhé. O zadky sa nestaráme. Počúvame, čo dámy hovoria.“

Na začiatku boli aj tak bikiny

Medzinárodná súťaž sa koná už od roku 1951 a paradoxne sa vyvinula z výhradne plavkového podujatia s názvom Festival Bikini Contest, ktoré mal pod palcom Morleyovej manžel Eric.

Prvý ročník súťaže, kde o telo šlo až v prvom rade. Foto: Profimedia.sk

Dnes ale predvádzanie polonahých tiel organizátori považujú za zastarané a zbytočné. Dievčatá sa podľa nich nemajú cítiť ako „chodiace telá“ a mali by sa predať radšej cez mozog a osobnosť ako prostredníctvom fyzickej krásy. Aj preto disciplína v roku 2015 zo scenára vypadne.

„Nie je to súťaž, kde je krása cieľom. Takže plavky sú zbytočné,“ povedal šéf organizácie Miss World America/Miss USA Chris Wilmer. Dievčatá sa podľa neho majú prezentovať ako veľvyslankyne, nie ako kráľovné krásy.

Čítajte viac:

Najkrajšia žena sveta je známa: Toto je nová Miss World!

Vyhrala medička

Julia Morley dúfa, že zrušením divácky obľúbenej disciplíny sa súťaž výrazne odlíši od konkurenčného podujatia Miss Universe Donalda Trumpa, v ktorej sa na promenádu v plavkách kladie veľký dôraz.

Aktuálnou držiteľkou titulu Miss World, v poradí už 64., je 22-ročná Juhoafričanka Rolene Straussová, ktorá korunku získala v decembri. Študentka medicíny, ktorá má zdravotníctvo v rodine – otec je lekárom a matka zdravotnou sestrou – , by mohla predstavy organizátorov o inteligentných misskách spĺňať.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní