Austrálsky homosexuálny pár sa rozhodol pre kontroverzný krok.

Kontroverzné rozhodnutie? Austrálsky gej plánuje dieťa s vlastnou sestrou

Dvadsaťštyriročný austrálsky spisovateľ Samuel Leighton-Dore si zaumienil, že, napriek svojej homosexuálnej orientácii, raz bude mať dieťa.

So svojim partnerom Bradleym Tennantom síce uvažovali o adopcii, ale tento spôsob sa zamilovanej dvojicu nepozdával. Obaja totiž chcú, aby ich potomok niesol vo svojej DNA genetické znaky ich rodín. Aby v jeho, alebo jej tvári, v očiach a osobnosti nachádzali obraz seba a vlastných predkov.

"Chceme, aby naše dieťa vedelo kto je a odkiaľ pochádza," hovorí Samuel. Obaja teda dali hlavy dokopy a vymysleli plán, ktorý sa spisovateľ odhodlal vybaliť na rodinnej oslave, keď už boli všetci mierne pod parou. Svojej sestre Bronte navrhol, aby mu darovala vajíčka, ktoré oplodní jeho partner. Nechce ju však zaťažovať ani rodičovstvom , ani tehotenstvom. Je rozhodnutý nájsť ženu, ktorá by plod donosila.

Setra bola síce v prvej chvíli zaskočená, ale vzápetí i potešená. Doreovci si totiž zakladajú na tom, že sa vzájomne milujú a podporujú. Súhlasila a krátko na to mladý gay plány na otcovstvo zverejnil vo svojom blogu na austrálsom ženskom serveri Mamamia.

"Budem mať dieťa so svojou sestrou a nemôžeme byť viacej vzrušení," napísal Leighton- Dore, autor detskej knihy o chlapcovi, ktorý sa otcovi zverí s pochybnosťami o vlastnej orientácii. Ako by sa všetko malo odohrať? Bronte lekári odoberú vajíčka - oocyty, ktoré oplodní Samuelov partner Bradley. Presnejšie, odovzdá svoje spermie klinike.

Vajíčka po mimotelovom oplodnení poputujú do kultivačného roztoku a inkubátora, kde sa vyvinú do embrionálneho štádia. Tie lekári uložia do maternice ženy, ktorá sa rozhodne dieťa donosiť a tehotenstvo by ďalej malo pokračovať štandardným spôsobom až do pôrodu. Tak bude dieťa niesť genetické znaky oboch rodín homosexuálneho páru.

Hoci príbuzní mladého spisovateľa v jeho plánoch podporujú, matka je predsa trochu zmätená z toho, ako bude ľuďom vysvetľovať pôvod svojho vnuka. Možno však ani veľmi nebude musieť, pretože o dostatočnú publicitu sa už postarali domáce i svetové médiá.


  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní