Košičan z Panama Papers: Koľko peňazí má v daňovom raji krčmár Ladislav?

PLUS 7 DNÍ oslovil Košičana, ktorého meno sa skloňuje v súvislosti so škandálom Panama Papers.

Ide o človeka menom Ladislav Andó,potvrdila nám česká investigatívna reportérka Pavla Holcová meno ďalšieho Slováka, ktorý sa mal ocitnúť v dokumentoch, ktoré unikli z databáz medzinárodnej právnickej firmy Mossack Fonseca v rámci medzinárodného škandálu známeho ako Panama Papers.

Ladislav Andó je tridsiatnik z Košíc, ktorý v minulosti prevádzkoval niekoľko pohostinských zariadení. Jedna z prevádzok, piváreň U Lacka na Mäsiarskej ulici v Košiciach, je už zrušená. Podnik, ktorý má k honosnej reštaurácii poriadne ďaleko, mal iba štyri stoly, juke box a výherný automat.

Ďalší podnik, ktorý sa s týmto Košičanom spája, je penzión Atlantik na Rázusovej ulici v širšom centre mesta. Aj tento už má svoje zlaté časy dávno za sebou.

Foto: RUDOLF FELŠÖCI

Čítajte viac:

Kauza Panama Papers siaha na Slovensko. Prehovoril bratislavský svedok

Na podnikateľovom profile na sociálnej sieti je informácia, že šéfuje donáškovej službe. Nič prevratné, čo by ukazovalo na spojenie s prostredím sofistikovaného prania peňazí cez off shore štruktúry, však nevidno. Žiadna veľká ryba.

A podľa profilu na sociálnej sieti ani žiadne napojenie na významnejšie biznisové kruhy. To bude asi omyl, ja v Paname nič nemám. Bol by som rád, keby som mal toľko peňazí, hneď by som si po ne išiel, smeje sa Ladislav Andó a dodáva, že si nikdy žiadnu firmu v zahraničí nezakladal a pochybuje, že by tak urobil v jeho mene niekto iný.


VIDEO Plus 7 Dní