Ako z hororu. Ide však o reálne fotografie.

LEN PRE SILNÉ ŽALÚDKY Dievča z hororu: Táto osoba zažila skutočný exorcizmus

Na mladej Anneliese Michelovej bolo vykonaných 67 obradov exorcizmu. Jej životný príbeh sa stal predlohou kultovému filmu Exorcizmus Emily Rose.

Nemka Anneliese zomrela v roku 1967 len ako 23-ročná. Od 16 rokov sa jej začali diať podivné veci, ktoré nevedel vysvetliť ani doktor. Upadala do tranzov, budila sa v mokrej posteli, alebo na miestach, kde nezaspala. Medicínsky sa nedalo vysvetliť, čo sa s ňou počas noci deje. Udalosti nabrali na obrátkach, keď bola hospitalizovaná s tuberkulózou. Tak znel aspoň oficiálny záver lekárov. Základný dôvod jej hospitalizácie však bo, že začala počuť hlasy, ktoré nikto iný nepočul.

Vysiľujúce obrady vyháňania diabla

Mladé dievča začalo trpieť epileptickými záchvatmi, a čoraz hlbšie upadala do depresie, prestala komunikovať s blízkymi. Nikto jej totiž neveril. Ako čas plynul, snažila sa viesť ako-tak normálny život. Dokonca nastúpila na vysokú školu pre budúcich učiteľov. To nič nemenilo na fakte, že vidiny sa zhoršovali. Často spomínala, že vidí diabolské tváre. Dievča, ktoré vyrastalo v silne katolíckej rodine verilo, že je „zatratená“, a jej telo posadol diabol.

Tomu nasvedčovalo aj jej správanie.

Podľa očitých svedkov často pila svoj moč, jedla pavúky, vyzliekala sa donaha za tých najpodivnejších situácií. Silne veriaca rodina musela dokonca odstrániť všetky objekty viery, ako napríklad kríže, pretože ich prítomnosť Anneliese spôsobovali fyzickú bolesť. Rodina jej dôverovala do poslednej chvíle, často komunikovali s kňazmi, ktorí sa vyjadrili, že jej ducha posadlo šesť silných démonov. Jej matka sa pre miestne médiá vyjadrila, že „Anneliese bolo milé, poslušné a sladké dievča. Keď však bolo pod vplyvom démonických síl, bolo v jej správaní niečo hrozivé a strašidelné, veľmi neprirodzené,“.

Podvýživa a vysilenosť

Počas posledných desiatich mesiacov jej utrpenia bolo na nej vykonaných až 67 úkonov exorcizmu, počas ktorých sa snažilo mnoho kňazov vyhnať z nej démonické sily. Obrady boli vysiľujúce, po jej smrti dali rodičia telo na pitvu, ktorá odhalila zlomeniny po celom tele, modriny, vypadnuté zuby a celé sčerneté bielka. Počas tejto ťažkej dobe dievča odmietalo jesť, vážilo ledva 45 kilogramov. Verila totiž, že keď stratí telesnú silu, prestane byť pre démonov zaujímavá. Napokon umrela na vysilenosť a podvýživu. Hrôzostrašný príbeh dievčaťa zaujal scenáristov natoľko že podľa neho natočili film Exorcizmus Emily Rose.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected]7plus.sk.
VIDEO Plus 7 Dní