Matka troch detí podstúpila drastickú liečbu - ani to jej však v boji s rakovinou nepomohlo

Lekári zanedbali vyšetrenie mladej ženy, matka troch detí zomrela na rakovinu: Takto ju zmenila zákerná choroba

Počas rutinného vyšetrenia v tehotenstve diagnostikovali lekári mladej žene rakovinu pečene a čriev v pokročilom štádiu.

Nicole Yarrová zomrela ako 32 ročná po niekoľkoročnom boji s dvoma druhmi rakoviny. Jej posledné želanie bolo spraviť osvetu medzi mladými mužmi i ženami, pretože nevyliečiteľná choroba si obete nevyberá. Jej mama, Kathy, sa rozhodla jej želanie splniť. „Príbeh Nicole začal v roku 2014 – 2015. Rapídne schudla, cítila sa chorá a v stolici našla krv. Lekári jej povedali, že je príliš mladá na to, aby mala rakovinu čriev, a tak ju poslali domov so záverom, že má syndróm dráždivého čreva,“hovorí jej mama.

Bola šťastná: Svoje deti však už neuvidí vyrastať
Bola šťastná: Svoje deti však už neuvidí vyrastať
Foto: Internet

Tam však zlyhania lekárov nekončia. „Ďalší odborník jej povedal, že je celiatička, pritom nevykonal ani krvné testy. Aj keď Nicole neustále nadúvalo a trpela bolesťami, otehotnela s najmladšou dcérou. Až vtedy, pri bežnej gynekologickej prehliadke, jej robili ultrazvuk brucha,“dodáva Kathy.

Tehotenstvo jej paradoxne nepomohlo

Počas vyšetrenia objavili lekári osem nádorov veľkosti golfových loptičiek. Okamžite ju poslali na onkológiu, a podľa slov jej mamy, presne na Štedrý deň, v roku 2015, sa celá rodina dozvedela, že ma metastázovanú rakovinu čriev a pečene. O tri dni na to nastúpila na agresívnu liečbu. Paradoxom je, že počas liečby Nicole oznámili, že práve tehotenstvo spôsobilo doslova expandovanie metastáz z čriev, ktoré napadli aj pečeň.

Takto vyzerala Nicole pár chvíľ pred smrťou
Takto vyzerala Nicole pár chvíľ pred smrťou
Foto: Internet

Nicole svoje deti už nikdy neuvidí vyrastať, a chcela, aby sa jej nešťastný príbeh, v ktorom hrala veľkú úlohu zanedbaná lekárska starostlivosť, dostal do povedomia čo najviac ľudí. A tak jej matka, Kathy, zdieľala fotky svojej dcéry, keď žila plnohodnotný život a potom, keď ju smrteľná choroba zničila natoľko, že posledné dni svojho života strávila v hospici.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní