Mal malý penis? Hitlerovo prirodzenie opäť na pretrase

Nacistický vodca údajne trpel vzácnym typom deformácie, ktorý mu na sebavedomí nepridával.

O Hitlerovom mužstve sa toho už popísalo veľa. K legende o jednom semenníku sa najnovšie pridáva ďalšia. O zdeformovanom a malom penise.

Historici Jonathan Mayo a Emma Craigie prišli s teóriou, že vodca nacistov trpel hypospádiou. Ide o rázštep močovej trubice, pričom vývod močovej rúry je na zadnej strane pohlavného údu. Na prednej strane často chýba predkožka a orgán je zakrivený a zakrpatený.

„Verí sa, že Hitler mal dve abnormality pohlavných orgánov – chýbajúci semenník a defekt zvaný penilná hypospádia,“ píšu Mayo a Craigie v knihe Hitlerov posledný deň: Minúta za minútou.

Čítajte viac:

Hitlerovo tajomstvo odhalené: Fičal na pervitíne, mrzák však nebol

Tieto dve veci by podľa nich mohli vysvetľovať, prečo mal diktátor strach z toho, aby ho niekto videl nahého, a tiež jeho nenávistné konanie. Podľa portálu britského denníka Daily Mail vedel o deformite penisu aj Hitlerov osobný lekár Theodor Morell, kvalifikovaný urológ. Je známe, že ho dopoval psychotropnými látkami a látkami na báze testosterónu.

Čítajte viac:

Zachránil svet Parkinson? Hitler možno pre chorobu prehral vojnu

Hitlerovo prirodzenie je už dlho predmetom mýtov. Za populárnu teóriu o jednom semenníku môže pesnička o diktátorovi, ktorý má len jednu guľu“, ktorá sa počas vojny rozšírila v britskej armáde. Cieľom bolo posilniť sebavedomie vojakov zosmiešňovaním nacistického vodcu. Verilo sa, že prišiel o semenník v bitke na Somme.

Dokumenty z roku 1945 však odhalili, že s Hitlerovým prirodzením bolo v skutočnosti všetko v poriadku. „Nebol uchylák a jeho pohlavné orgány sa neodlišovali od normálu,“ potvrdili lekárske záznamy i rozhovory so zdravotníkmi.


VIDEO Plus 7 Dní