Spoločná diagnóza: Dvojčatám Loganovi, vľavo, Reganovi, vpravo, diagnostikovali v priebehu jedného roka akútnu lymfoblastickú leukémiu.

Malí hrdinovia: Spoločný boj dvojčiat so zákernou chorobou

Ťažko skúšaná rodina. Ešte sa nestihli spamätať z toho, že ich synovi diagnostikovali leukémiu a prišla ďalšia tvrdá rana. Len s ročným odstupom sa prejavila zákerná choroba aj u druhého z dvojčiat.

Jednovaječným dvojčatám diagnostikovali leukémiu v priebehu jedného roka. Najskôr sa začali robiť modriny Loganovi. Matka Casey ho zobrala k lekárovi. Neskôr mal identické modriny aj jeho brat Regan. Obom 6-ročným chlapcom diagnostikovali zákernú chorobu. Logan práve dokončil chemoterapiu, Regan ju skončí v priebehu budúceho mesiaca.

Rakovina bielych krviniek

Matka podľa Daily Mail hovorí o zničujúcej správe. V priebehu roka bola obom dvojčatám diagnostikovaná akútna lymfoblastická leukémia, ktorá napáda kostnú dreň a rýchlo postupuje.

Po štyroch rokoch liečby lekári dúfajú, že obaja zákernú chorobu porazili. Chlapci budú v najbližších rokoch chodiť každé štyri týždne na pravidelné kontroly vrátane krvných testov.

Akútna lymfoblastická leukémia je rakovina bielych krviniek. Jej príčiny doposiaľ nie sú známe, ale štúdie preukázali, že identické dvojčatá sú vystavené zvýšenému riziku ochorenia.

Logan, ktorý je od brata starší o šesť minút, ochorel prvý, keď mal dva roky. Diagnostikovaný bol v auguste 2012. Počas liečby sa navyše uňho vyvinula potenciálne smrteľná otrava krvi. Podľa matky, to bol jeden z najhorších okamihov. To však ešte netušila, čo bude nasledovať.

Logan: Na snímkach má dva roky, pred a po operácii.
Logan: Na snímkach má dva roky, pred a po operácii.
Internet

Logan: Na snímkach má dva roky, pred a po operácii.Foto: Internet

Dvojnásobné trápenie

Casey Skinnerová žije so svojim partnerom Darrenom a synmi v anglickom mestečku Boston. Okamihy hrôzy sa ešte zdvojnásobili o rok neskôr. Potom, čo sa Regan pri hre udrel, sa mu totiž vzápätí spravila podozrivá modrina.

Zdrvená matka priznala, že keď sa dozvedala, že má leukémiu aj jej druhý syn Regan, obávala sa, či bude schopná postarať sa o oboch, ale spoločne to zvládli.

Regan: Na jeho tele sa objavili podozrivé modriny, tak ako u Logana.
Regan: Na jeho tele sa objavili podozrivé modriny, tak ako u Logana.
Internet

Regan: Na jeho tele sa objavili podozrivé modriny, tak ako u Logana.Foto: Internet

Chlapci sa budú musieť každých dvanásť týždňov podrobovať lumbálnej punkcii, pri ktorej im bude z chrbtice odoberaná tekutina na rozbor. Lekári ich musia pravidelne sledovať, pretože v prvom roku je vysoká pravdepodobnosť návratu choroby. Majú však vysokú mieru prežitia, okolo 70 percent. Lepšie vyhliadky majú totiž práve mladší pacienti.

Fanúšikovia: Chlapci majú radi komiksového hrdinu Kapitána Ameriku, sami sú pritom malými hrdinami.
Fanúšikovia: Chlapci majú radi komiksového hrdinu Kapitána Ameriku, sami sú pritom malými hrdinami.
Internet

Fanúšikovia: Chlapci majú radi komiksového hrdinu Kapitána Ameriku,sami sú pritom malými hrdinami.Foto: Internet

Rodinu podporuje aj charita. Vďaka nej si rodina užije zábavu v Disneylande na Floride, kde budú môcť zabudnúť na doterajší boj o život.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].