Charles Manson

Telo vodcu vraždiacej sekty zavadzalo v márnici: O Mansonove pozostatky sa strhol bizarný boj

Okolo tela amerického zločinca vznikol hotový cirkus. O jeho pozostatky sa prihlásili hneď niekoľkí jeho údajní chovanci.

Od vlaňajšieho novembra „tvrdli“ pozostatky amerického zločinca Charlesa Mansona († 83) v márnici v kalifornskom okrese Kern. Manson zomrel vo väzení, kde si odpykával doživotný trest. Členovia jeho sekty, tzv. Rodiny, zavraždili v roku 1969 sedem ľudí, vrátane herečky Sharon Tateovej, manželky slávneho režiséra Romana Polanského.

Koroner však potreboval v márnici miesto pre telá predávkovaných narkomanov. O Mansonove pozostatky sa rozpútala bitka. Prihlásili sa o ne hneď niekoľkí údajní dediči.

Bizarný štvormesačný súdny spor už má „víťaza“, informovali o tom zahraničné médiá.

Morbídny cirkus

Je ním Mansonov vnuk Jason Freeman, ktorého otec, Charles Manson junior spáchal v roku 1993 samovraždu.

O telo vodcu sekty sa uchádzali aj Michael Brunner a Matthew Lentz, oboch si vraj Manson osvojil. Brunnerova matka bola Mansonovou stúpenkyňou a Lentzovo meno sa ako jediné objavilo v Mansonovom závete v roku 2017, píše CBS News.

Záujem o Mansonove pozostatky prejavil aj zberateľ jeho osobných vecí Michael Channels. Ten doniesol na súd iný Mansovnov závet, samozrejme, hovoriaci v jeho prospech.

Protivníci sa na súde navzájom osočovali, že tí druhí chcú na Mansonovej smrti profitovať predajom morbídnych fotiek mŕtvoly bulváru. Freemanov vnuk sa so starým otcom nestretol, čo, ako priznal, ho mrzí. Ako informuje ČTK telo plánuje spopolniť za účasti televíznych kamier.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní