Dieťa museli hospitalizovať s popáleninami druhého stuňa

Manželský pár strčil malé dieťa do mikrovlnnej rúry. Vyviazlo s popáleninami

Mladí manželia čelia obvineniu z týrania dieťaťa. Priviezli ho totiž na pohotovosť s rozsiahlymi popáleninami a fraktúrou lebky.

Áno, skutočne sa to stalo – nejde o žiadny zlý vtip. Rodičia z amerického štátu Missouri, sa podľa vzoru jednej z televíznych reklám, rozhodli „ohriať“ svoje dieťa v mikrovlnnej rúre. Aspoň takto popísal súd čin 22 a 20 ročných Dericka Boycea-Slezaka a jeho mladšej manželky Mikaely.

Stíhaní

Partneri pri odovzdaní dieťaťa do lekárskej starostlivosti vehementne tvrdili, že sa štvormesačné nemluvňa polialo čistiacimi prostriedkami, čím si spôsobilo zranenia. Lekári im však neverili – najmä po odhalení fraktúry lebky, ktorá sa mohla vytvoriť jedine pri páde. Neskôr, na pojednávaní, žena zvalila vinu na svojho partnera a priznala, že im dieťa padlo pri tom, ako ho z mikrovlnnej rúry vybrali. Teraz pá stíhajú za ublíženie na zdraví a týranie dieťaťa.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].