Mladé nevesty medzi migrantmi núti vlastná rodina do zväzkov so staršími mužmi, alebo s rodinnými príslušníkmi.

Migranti zavádzajú svoju kultúru: Svadby s malými dievčatkami a chlapcami!

Zdalo sa, že migračná vlna ustala. Jej dopad však môže byť na európsku kultúru obrovský. Rozmáhajú sa nútené zväzky s maloletými.

Nemecké úrady evidujú až 1500 malých dievčat a chlapcov, ktorí sú oficiálne v nútenom zväzku s osobou, ktorá je niekedy aj o desiatky rokov staršia. Sociálni pracovníci sa tieto sobáše snažia v západnej krajine anulovať, nie vždy sa to však podarí.

Prebehli totiž v ich rodných krajinách a v súlade s miestnymi zákonmi.

Stovky malých neviest

V Bavorskom Aschaffenburgu sa nedávno úrady poriadne spálili. Len 14 ročná Sýrčanka, ktorá prišla s ostatnými utečencami, je vydatá s o šesť rokov starším bratrancom. Sociálni pracovníci spravili všetko pre to, aby mohlo dievča začať nový život, nájsť si partnera dobrovoľne na základe svojich rozhodnutí.

So skorým zväzkom prichádza aj skoré materstvo. 15 ročné dievčatá už majú za sebou často prvý pôrod, poprípade sa pripravujú na ďalší. Foto: Profimedia.sk

Súdy v tej istej krajine, konkrétne v Bamberku, však snahu pracovníkov zmarili a sobáš odmietli anulovať. Manželské zväzky v tak mladom veku v krajine stále rastú, najmä vďaka migrantom, ktorí so sebou do západnej Európy prinášajú aj svoje obyčaje a kultúru.

Anketa

Súhlasíte s tým, aby nemecké úrady anulovali manželské zväzky medzi neplnoletými?

ÁNO 98% NIE 2%Celkový počet hlasujúcich: 861

Nie len medzi nimi však uzatvárajú domáci takéto zväzky. Úrady evidujú aj vydaté mladé Rómky či Poľky. Nemeckých politikov a psychológov znepokojujú najmä zväzky 361 neviest, ktoré nemajú ešte ani 14 rokov. Takéto dievčatá krátko po svadbe otehotnejú, odídu zo školy a žijú život, ktorý bez manžela nemá veľkú perspektívu.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní